Naga MarketsPodczas gdy ustawodawca w Rosji pracuje nad projektem legalizacji Bitcoina i innych kryptowalut, to kopanie – według zastępcy ministra finansów Alekseya Moiseeva, może być karalne.


“Kary będą różne, najczęściej administracyjne, jednak jeśli ktoś tworzy kryptowalutę może to spotkać się z kara pozbawienia wolności” – powiedział Moiseev. Potwierdził on także, że rząd będzie karał wszelkie działania zmierzające do tworzenia piramid finansowych a także unikania opodatkowania. Ponadto, górnicy będą musieli rejestrować się w specjalnym organie kontrolnym.

Bitcoin bedzie legalny

Państwo pracuje nad ustawodawstwem dodał Moiseev i podkreślił, że handel kryptowalutami będzie legalny. Jest to kwestią czasu i wydaje się, że potrzeba będzie przynajmniej na to kilku miesięcy.

To dość nieoczekiwany zwrot w polityce, bowiem sam prezydent Władimir Putin potępił w październiku ten rodzaj “pieniądza”. Nakazał on stworzenie przepisów i regulacji do lipca 2018 roku. Jak wiemy Rosja rozwija również pomysł własnej kryptowaluty – Cryptorubla, zapewne będzie to kontrolowany token z możliwością wymiany na zwykłego rubla. Ponadto trwają prace nad zastosowaniem technologii Blockchain w głosowaniach wyborczych.

Rosja mówi jedno, a robi drugie?

Komunikaty wysłane przez Kreml w sprawie Bitcoina i rynku kryptowalut w ostatnich miesiącach są zgoła skrajne. Jeszcze pod koniec listopada lokalny minister ds. komunikacji twierdził, że Federacja Rosyjska nigdy nie ureguluje BTC – jak widać sytuacja bardzo szybko uległa zmianie.

„Bitcoiny to zagraniczne aplikacje bazujące na technologii blockchain, i rosyjski ustawodawca nigdy nie rozważy uznania ich za pełnoprawny środek płatniczy na terenie Federacji” – stwierdził Nikiforow reprezentujący rosyjski Minkomswjaz.

Roman Abramowicz inwestuje w kryptowaluty?

Zamieszanie regulacyjne na rosyjskim rynku kryptowalutowym nie przeszkadza jednemu z najbogatszych Rosjan, Romanowi Abramowiczowi, wejść ze swoim kapitałem w rynek Bitcoina.

Jak donosi serwis Bitcoinist.com, popularny inwestor, który w 2003 roku został właściciel klubu amerykańskiej ekstraklasy piłkarskiej Chelsea Londyn, wraz z dwoma innymi biznesmenami inwestuje w projekt o nazwie Blackmoon Crypto. Inicjatywa ma na celu „stworzenie systemu dla funduszy opartowych o kryptograficzne tokeny”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here