Naga MarketsbitcoinAnthony „Pomp” Pompliano z Morgan Creek Digital uważa, że przed główną kryptowalutą bitcoin przełomowy okresu. Kolejne 18 miesięcy mają być kluczowe dla dzieła Satoshi’ego Nakamoto.

Rozmawiając z Bloxlive TV, Pompliano powiedział, że kolejne 18 miesięcy będzie kluczowe dla bitcoina. Współzałożyciel Morgan Creek Digital uważa, że mnóstwo wydarzeń makroekonomicznych przyczyni się do zwiększenia roli kryptowaluty w globalnym systemie finansowym.

Co łączy wojnę handlową z podziałem nagrody?

Pomp wymienia czynniki, które mogą wpłynąć na cenę BTC. Są to np. napięcia handlowe między USA i Chinami, polityka banków centralnych czy zmniejszenie o połowę nagrody za wykopanie bloku w sieci bitcoina. To wszystko może doprowadzić do skoku ceny kryptowaluty.

Według Pompliano:

“W ciągu następnych od 12 do 18 miesięcy będziemy mieli idealną sytuację dla bitcoina. Zaistnieje wiele wydarzeń, które będą miały miejsce w tym samym czasie. Banki centralne będą zmuszone do pewnych obniżek stóp procentowych (…). Te wydarzenia [ostatecznie] doprowadzą bitcoina do ultra-byczej pozycji.”

Nowy krach?

Już teraz kilku analityków rynku ostrzega, że ​​obecna globalna sytuajca gospodarcza zmierza do kolejnego kryzysu finansowego. Wydaje się, że bitcoin jest w doskonałej pozycji, by przetrwać ten wstrząs, stając się tzw. bezpieczną przystanią dla inwestorów przez swój apolityczny charakter.

Pojawiają się już pierwsze doniesienia o akceptacji obniżek stóp procentowych lub nawet polityki zerowej stopy procentowej (ZIRP) w bankach centralnych. Nie wspominając o pozornie stałym luzowaniu ilościowym.

Waluta rebeliantów

Bitcoin pojawił się na rynku po kryzysie finansowym w 2008 r. jako protest do obecnego systemu finansowego. Jego kurs rósł, gdy trwał kryzys cypryjski w 2013 r., czy gdy świat drżał po ogłoszeniu wyników referendum dot. brexitu. Stał się aktywem idealny na okres globalnych problemów.

Jeśli separacja kościoła i państwa otworzyła drogę do wolności religijnej i politycznej, zwolennicy bitcoina twierdzą, że politycznie neutralny system monetarny mógłby zrobić to samo dla wolności gospodarczej. Innymi słowy, bitcoin wniesie do gospodarki wolność.

Tymczasem kurs BTC ponownie od wczoraj rośnie


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here