Naga MarketsBitcoin będzie kosztował za rok 100 000 USD - sugeruje ReutersOd stycznia bitcoin zyskał 160 proc., wzmocniony silnym popytem instytucjonalnym, a także niedoborem [na rynku], ponieważ firmy płatnicze, takie jak Square i Paypal, kupują [BTC] w imieniu klientów”pisze Reuters i sugeruje, że kryptowaluta za rok może kosztować 100 000 USD.

  • Reuters sugeruje, że BTC do roku osiągnie cenę aż 100 000 USD.
  • W artykule dodano, że dziś popyt na kryptowaluty rośnie w wyniku zainteresowania się tym rynkiem ze strony dużych firm.
  • Jeden z ekspertów sugeruje, że sukces BTC oznacza klęskę starego systemu finansowego.

Bitcoin po 100 000 USD

“Bitcoin jest w blisko swojego historycznego szczytu, który wyniósł nieco poniżej 20 000 USD (…). [BTC] zadebiutował [na rynkach] w 2011 r. na poziomie zera, a ostatnio osiągnął 18 415 USD” – podsumowuje historię kryptowaluty Reuters.

Te artykuły również Cię zainteresują
Brian Estes, dyrektor ds. inwestycji w funduszu hedgingowym Off the Chain Capital, powiedział portalowi, że skok ceny z 18 000 do 100 000 USD w ciągu jednego roku to nic trudnego.

Widziałem, jak bitcoin rósł 10X, 20X, 30X w ciągu roku. A więc 5-krotny wzrost to nic wielkiego – twierdzi.

Estes przewiduje, że bitcoin może osiągnąć nawet poziom ok. 288 000 USD i to już do końca 2021 r.

Z kolei analityk techniczny Citi, Tom Fitzpatrick, przekazał w swojej notatce z zeszłego tygodnia, że ​​bitcoin może wzrosnąć do 318 000 USD do końca przyszłego roku, powołując się na jego ograniczoną podaż, łatwość transferowania i “nieprzejrzystą własność”.

Grube ryby chcą BTC

Inwestorzy tacy jak Stanley Druckenmiller, założyciel funduszu hedgingowego Duquesne Capital i Rick Rieder, dyrektor inwestycyjny BlackRock Inc ds. globalnych instrumentów o stałym dochodzie, niedawno także pozytywnie wypowiadali się o bitcoinach, o czym także przypomina Reuters.

Portal cytuje też handlowca z rynku walut firmy Tempus Inc, Juana Pereza, który twierdzi, że sukces BTC, czyli osiągnięcie poziomu 100 000 USD, oznacza klęskę starego systemu finansowego. Ma jednak złe wieści dla fanów kryptowalut.

– Rządy na całym świecie na to nie pozwolą. Nie pozwolą na taki upadek walut fiducjarnych – powiedział Reutersowi.

Dziś jednak BTC kosztuje już 18 420 USD. Z kolei ETH aż 610 USD.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here