Naga Markets



Raoul Pal, założyciel i dyrektor generalny Global Macro Investor, który ma ponad 50 proc. swojego kapitału w bitcoinie, przewiduje, że w kryptowalutę zaczną inwestować teraz różne fundusze instytucjonalne. To doprowadzi do skoku ceny bitcoina do 1 000 000 USD w ciągu najbliższych 5 lat.

  • BTC po 1 mln USD? Pal uważa, że to realne.
  • Jest zdania, że będzie to efektem wejścia na ten rynek instytucji.

Bitcoin za milion USD

W wywiadzie dla Stansberry Research były menedżer funduszu hedgingowego mówi, że światowa gospodarka przechodzi z „fazy nadziei” do „fazy niewypłacalności”, ponieważ inwestorzy zdają już sobie sprawę, że gospodarka wyjdzie z pandemii COVID-19 znacznie wolniej niż pierwotnie oczekiwano. Wierzy, że wszystko to stanie się fundamentem dla ogromnej, długoterminowej bańki BTC.

– W pobliżu nie ma [pozytywnych] bodźców i mamy więcej problemów w Europie, Stanach Zjednoczonych i innych krajach, a firmy nie mają wystarczających przepływów pieniężnych. (…) nazywam „fazą niewypłacalności” – powiedział.

Dalej tłumaczył, że 1 BTC może kosztować przez to nawet 1 mln USD.

– Tak, myślę, że to [1 milion USD za 1 BTC] jest realne. Z tego, co wiem od wszystkich instytucji i wszystkich ludzi, z którymi rozmawiam, wynika, że ​​wchodzi w to ogromny kapitał. To ogromna kupa pieniędzy. (…) [BTC] jest na ekranie radaru wszystkich i pracuje nad tym wielu mądrych ludzi – tłumaczył swoją byczą postawę.

Kryptowaluta jest lepsza od złota

Chociaż Pal uważa się za „hybrydowego nabywcę” zarówno złota, jak i bitcoinów, nadal mówi, że rozważa sprzedaż swojego złota, aby kupić więcej bitcoinów.

– (…) kiedy to wszystko się dzieje i bitcoin zacznie wyrywać się z formowanych przez siebie wzorców, osiągnie znacznie lepsze wyniki [na wykresie] niż złoto. Jestem tego w 100 proc. pewien (…) – dodawał.

Stąd uważa, że posiadanie złota jest i będzie mniej opłacalną inwestycją, niż skupowanie kryptowalut.

Czy podzielacie jego zdanie?

Z kolei analitycy z giełdy kryptowalut Binance twierdzą, że siła dolara amerykańskiego zadecyduje o tym, dokąd będą zmierzać rynki bitcoina i kryptowalut. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Autor poleca też:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here