Naga MarketsStarszy strateg ds. surowców w Bloombergu, Mike McGlone, mówi, że bitcoin może być na drodze do nowej bańki, która ma mieć miejsce w 2021 r.

  • Bitcoin ma zdaniem McGlone’a zaliczyć w 2021 r. kolejną dużą hossę, która sprawi, że kryptowaluta zdrożeje do ok. 180 000 USD.
  • W wywiadzie tłumaczył, jakie czynniki sprawią, że BTC wzrośnie na wykresie.

Bitcoin po 180 000 USD

– Krótkoterminowo 20 000 USD to całkiem ważny opór. Obawiam się, że [BTC] prawdopodobnie zrobi to, co zrobiło złoto: doszło do 2000 USD i od tamtej pory konsoliduje – tłumaczy analityk.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według szacunków McGlone’a bitcoin może jednak wzrosnąć i to aż dziesięciokrotnie do końca 2021 r., co daje cenę około 180 000 USD.

Analityk dalej podkreślał niektóre cechy bitcoina, które mogą wskazywać na to, że największa kryptowaluta według kapitalizacji rynkowej parabolicznie wzrośnie w nadchodzącym roku kalendarzowym. Zwraca uwagę na to, że zmienność bitcoina spada, nawet w stosunku do tradycyjnego rynku akcji.

– Bitcoin staje się cyfrową wersją złota. Jednym z kluczowych aspektów, który ma miejsce w tym roku, jest malejąca zmienność bitcoina. W rzeczywistości jest najniższa w historii w porównaniu ze złotem – powiedział.

Bańka

McGlone twierdzi, że podczas gdy ostatni cykl hossy był napędzany głównie przez strach  przed przegapieniem (FOMO), kolejny może być napędzany przez to samo, ale ze strony graczy z Wall Street.

– Do co zaś QE (luzowania ilościowego)… Wszyscy wiemy, że podaż bitcoinów jest ograniczona… Wcześniej [rynek BTC] był to handel detaliczny, a teraz dochodzi do fomo instytucjonalnego. Ograniczona podaż i rosnący popyt, [wskaźniki] makro są bardzo pozytywne – tłumaczył.

Dziś za 1 BTC płaci się 17 150 USD, czyli o ponad 4 proc. mniej niż wczoraj i ponad 5 proc. mniej niż tydzień temu. Z kolei ETH kosztuje 520 USD (1,5 proc. mniej niż 24 h wcześniej, ale nadal 8 proc. więcej niż 7 dni temu).

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here