Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na stoleW przeciągu najbliższych lat wartość Bitcoina ma wzrosnąć o ponad 1000% i osiągnąć pułap 50 tysięcy dolarów, dzięki rosnącemu zainteresowaniu pokolenia millenialsów, twierdzi założyciel i prezes przedsiębiorstwa kryptowalutowego Messari, Ryan Selkis. W momencie gdy kurs BTC wzrasta w trakcie jednej sesji o 20%, prognozy tego typu rozbudzają wyobraźnie sympatyków rynku kryptowalut.


„Wielki transfer majątku” do rąk nowego pokolenia wesprze Bitcoina

W trakcie następnych 20 lat eksperci spodziewają się „wielkiego transferu majątku” o wartości nawet 30 bilionów dolarów (millenialsi mają odziedziczyć po rodzicach wypracowany przez nich kapitał). Ryan Selkis na Twitterze zasugerował, że jeżeli 1% z tej kwoty zostanie przeznaczony w inwestycje kryptowalutowe, wtedy Bitcoin i jemu podobne staną się jedną z najważniejszych klas aktywów. Właśnie na tym twierdzeniu opiera swoje projekcje co do wzrostu kursu BTC w okolice 50 tysięcy dolarów:

Inni analitycy nie podzielają jednak optymizmu Selkisa. Zdaniem Jeffa Dormana, głównego ekonomisty Arca Funds, termin „transferu majątku” powraca jak bumerang przez ostatnie dwie dekady: „Jedyne czego w tym momencie możemy być pewni to fakt, że „baby boomers” zgromadzili ogromne zasoby finansowe i z pewnością będą chcieli przekazać je rodzinie i najbliższym po swojej śmierci. Jednak to w jaki sposób środki zostaną zainwestowane i wydane pozostaje jedną wielką niewiadomą”

Zobacz również: Litecoin nie był tak mocny od września. Kurs LTC testuje 68 USDtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here