Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na stoleW przeciągu najbliższych lat wartość Bitcoina ma wzrosnąć o ponad 1000% i osiągnąć pułap 50 tysięcy dolarów, dzięki rosnącemu zainteresowaniu pokolenia millenialsów, twierdzi założyciel i prezes przedsiębiorstwa kryptowalutowego Messari, Ryan Selkis. W momencie gdy kurs BTC wzrasta w trakcie jednej sesji o 20%, prognozy tego typu rozbudzają wyobraźnie sympatyków rynku kryptowalut.


„Wielki transfer majątku” do rąk nowego pokolenia wesprze Bitcoina

W trakcie następnych 20 lat eksperci spodziewają się „wielkiego transferu majątku” o wartości nawet 30 bilionów dolarów (millenialsi mają odziedziczyć po rodzicach wypracowany przez nich kapitał). Ryan Selkis na Twitterze zasugerował, że jeżeli 1% z tej kwoty zostanie przeznaczony w inwestycje kryptowalutowe, wtedy Bitcoin i jemu podobne staną się jedną z najważniejszych klas aktywów. Właśnie na tym twierdzeniu opiera swoje projekcje co do wzrostu kursu BTC w okolice 50 tysięcy dolarów:

Inni analitycy nie podzielają jednak optymizmu Selkisa. Zdaniem Jeffa Dormana, głównego ekonomisty Arca Funds, termin „transferu majątku” powraca jak bumerang przez ostatnie dwie dekady: „Jedyne czego w tym momencie możemy być pewni to fakt, że „baby boomers” zgromadzili ogromne zasoby finansowe i z pewnością będą chcieli przekazać je rodzinie i najbliższym po swojej śmierci. Jednak to w jaki sposób środki zostaną zainwestowane i wydane pozostaje jedną wielką niewiadomą”

Zobacz również: Litecoin nie był tak mocny od września. Kurs LTC testuje 68 USDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here