Naga Marketsadam backJeden z pionierów na rynku kryptowalut Adam Back uważa, że ​​bitcoin może zwiększyć swoją kapitalizację rynkową o 400 proc. w mniej niż dwa lata.

  • Back jest zdania, że BTC zwiększy kapitalizację o 400 proc. 
  • Ma mieć to miejsce mniej niż dwa lata.

Bitcoin zwiększy kapitalizację do 1 bln USD

Pogląd, że bitcoin (BTC) ma osiągnąć kapitalizację rynkową 1 biliona USD do 2025 r., jest „konserwatywny”. Back jest zdania, że cyfrowa waluta może osiągnąć ten poziom w mniej niż dwa lata.

Back odpowiadał na prognozę Yassine’go Elmandjry, analityka aktywów kryptowalutowych w Ark, który we wrześniu prognozował, że do 2030 r. kapitalizacja rynkowa bitcoina będzie wynosić od 1 biliona do 5 bilionów USD.

„Nasza analiza sugeruje, że bitcoin jest na wczesnej drodze do monetyzacji, ze znacznym potencjałem wzrostu. Naszym zdaniem kapitalizacja rynkowa bitcoina o wartości 200 miliardów dolarów – lub wartość jego sieci – będzie skalowana o ponad rząd wielkości do bilionów w ciągu następnej dekady”

– zauważają eksperci firmy w nowym raporcie.

Dodano jednak też, że „bitcoin oferuje jeden z najbardziej przekonujących profili ryzyka i zysku wśród aktywów”. 

Back jest zdania, że to “konserwatywne” podejście.

– Powiedziałbym, że bitcoin prawdopodobnie osiągnie kapitalizację rynkową o wartości 1 biliona dolarów w ciągu 2 lat, prawdopodobnie wcześniej. 1 bilion dolarów to około 50 tysięcy [USD] za BTC – powiedział.

Od października kapitalizacja rynkowa bitcoina wynosi nieco ponad 198 miliardów dolarów. Aby prognoza Back’a się spełniła, rynek musiałby osiągnąć 400-procentowy wzrost do 2022 roku.

Dla porównania, na początku października, ale dwa lata temu w 2018 r., wartość ta wynosiła 114 miliardów dolarów. BTC kosztowało 6 600 USD.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

BTC po 100 000 USD

Gdyby zaś kapitalizacja rynkowa bitcoina wyniosła 2 biliony USD byłaby równa kapitalizacji Apple. W takich okolicznościach cena BTC/USD wynosiłaby 100 000 USD, podczas gdyby udało się zrównać z wartością rynku złota para musiałaby osiągnąć cenę 500 000 USD za 1 coina.

Dziś za 1 BTC płaci się 10 750 USD, czyli ok. 1 proc. więcej niż wczoraj. Z kolei 1 ETH kosztuje 353 USD, co z kolei przekłada się na skok kursu o 0,5 proc. w skali doby.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here