Naga MarketsObserwatorzy rynku kryptowalut twierdzą, że Bitcoin osiągnie nowe ATH jeszcze w 2018 roku. Nie będzie to jednak oznaczało końca hossy, a wręcz dopiero jej początek.Takiego zdania są m.in. Anthony Pompliano i Mark Yusko.


Anthony Pompliano twierdzi, Bitcoin będzie kosztował 50 000 USD jeszcze w 2018 roku. W opublikowanym ostatnio tweecie w Morgan Creek Digital Assets inwestor stwierdza, że największe emocje są dopiero przed nami:

“Podtrzymuję zdanie, że Bitcoin osiągnie 50 000 USD do końca 2018. Wierzę, że taka cena zostanie osiągnięta. Ramy czasowe są wielką niewiadomą. Następne 5 miesięcy będzie interesujące.”

Być bykiem?

Skąd to bycze nastawienie? Pompliano uważa, że wzrosty będą oparte na 3 czynnikach: psychice ludzkiej, ETF i wejściu na rynek inwestorów instytucjonalnych.

Jeśli zapytacie Pompliano o ludzką psychikę, odpowie wam, że dostrzega wokół kryptowalut szum medialny i dalsze podekscytowanie na rynku, szczególnie w czasie jakiegokolwiek pozytywnego ruchu kursu. Zauważa, że ludzie zazwyczaj lubią okrągłe liczby (pewne bariery psychologiczne). To znowu prowadzi kurs do wybijania ceny o kolejne poziomy wyrażane w tysiącach dolarów.

Analityk wspomina też o wprowadzeniu ETF dla Bitcoina. Czy jednak jest to możliwe w tym roku, czy też stanie się sygnałem do hossy dopiero w przyszłości (jeśli w ogóle). Pompliano wyraża swoje wątpliwości. Wymieniając ETF jako czynnik prowzrostowy, uważa, że sama ewentualność ich wprowadzenia pobudza wyobraźnie inwestorów. Hodlerzy są mniej skłonni do sprzedaży w nadziei na znaczny wzrost ceny, a nowi inwestorzy mogą z jeszcze większą chęcią kupować nowe monety.

Pompliano obserwuje również rosnące zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych BTC, co też może podnieść kapitalizację rynku i cenę najstarszej kryptowaluty.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin po 500 000 USD?

Jeszcze bardziej byczy jest Mark Yusko, CEO Morgan Creek, który uważa, że bitcoin będzie cieszył się hossą przez co najmniej 6 lat. W kwietniu opublikował na swoim Twitterze post, według którego do końca 2024 r. główna kryptowaluta osiągnie poziom 500 000 USD.

– Nie sądzę, że potrzebujesz wielkiego wydarzenia, ale widziałeś je w ciągu ostatnich kilku tygodni, prawda? Wtedy kiedy cena zaczęła rosnąć. Ci, którzy czekali na uboczu, aby upewnić się, że niedźwiedzi rynek dobiegnie końca, są gotowi do wejścia, a gdy to się zacznie, wszystko będzie działo się bardzo szybko i zobaczymy paraboliczny wzrost – twierdzi Yusko.

CEO Morgan Creek twierdzi również, że jego firma opracowała system do oszacowania rzeczywistej wartości Bitcoina. Według Yusko, wartość opiera się na mocy sieci, wolumenie transakcji i liczbie uczestników rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here