Naga MarketsOstatnie skoki kursu bitcoina doprowadziły do powstania nowych, bardzo optymistycznych prognoz dot. przyszłej ceny kryptowaluty. Założyciel Morgan Creek uważa wręcz, że za dekadę zobaczymy na wykresie wartość 400 000 USD. Jeśli wydaje się wam to mało realne, podaje argumenty, które podpierają jego tezę.

Mark Yusko to założyciel, dyrektor generalny i dyrektor ds. inwestycji w firmie zarządzającej aktywami cyfrowymi Morgan Creek Capital. Uważa, że cena BTC doleci nawet do 400 000 USD (a może nawet 500 000 USD). Kiedy? Powinno mieć to miejsce w ciągu najbliższej  dekady. I drugie kluczowe pytanie: skąd ta wartość?

Złoto internetu

Yusko podąża swoimi myślami w obszary znane już krypto-inwestorom. Porównuje bitcoina do złota:

„Złoto […] to twarda waluta od 5 000 lat. […] To około 7,4 biliona dolarów wartości. Najlepszą rzeczą w Bitcoinie jest [to, że to niemal] cyfrowe złoto. Łatwiej jest [go] transportować; o wiele łatwiej jest podzielić. […] Ma wszystkie te podstawowe cechy, które moim zdaniem przewyższają złoto. Jeśli otrzymamy kwotę [kapitalizacji] równą złotu, która wynosiłaby około 7,4 biliona, podzielimy przez 21 milionów monet, otrzymamy około 400 000 dolarów na monetę, może 500 000 dolarów na monetę. Kiedy to się stanie? To może być dekada lub więcej.”

Pytany o atak hakerski na Binance, szef Morgan Creek dodał, że była to “zła rzecz”, która stała się rynkowi. Trudno się z nim spierać, gdyż skradziono około 40 milionów dolarów w BTC. Zgodnie z refrenem słynnej piosenki Monthy Pytona, stara się on dostrzegać te dobre strony życie. Powiedział, że „ludzie nie kradną rzeczy, które nie mają wartości”.

Czteroletni cykl

CEO Morgan Creek nie jest w swoich podniosłych wizjach osamotniony. Canaccord Genuity Group – firmy doradztwa finansowego – wskazuje na inne zjawisko widoczne na rynku. Jej analiza wskazuje na to, że istnieje poważne podobieństwo w ruchach cenowych bitcoina w latach 2011-2015 i 2015-2019. Kryptowaluta działa w cyklu czteroletnim. Tym samym do marca 2021 r. powinna dolecieć do poziomu ostatniego ATH – 20 000 USD.

Podobnego zdania jest inwestor i szef Galaxy Digital – Mike Novogratz.

A wy jakiego zdania jesteście? Piszcie w komentarzach!


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Złoto ma wartość, ponieważ można go wykorzystać jak każdy inny metal szlachetny. Czemu zwolennicy krypto o tym zapominają?

  2. Złoto też nie ma żadnej konkretnej wartości. Kosztuje tyle ile kupujący jest gotów zapłacić. Czemu przeciwnicy krypto zapominają o podstawowych prawach ekonomii. Każdy towar jest warty tyle ile kupujący jest gotów zapłacić. Tak za krypto jak za złoto czy akcje na giełdzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here