Naga MarketsBitcoin będzie kosztował 300 tys. USD - uważa Adam Back, żywa legenda rynku kryptowalutAdam Back, żywa legenda rynku blockchaina, uważa, że ​​obecna sytuacja gospodarcza może sprawić, że bitcoin będzie kosztował 300 000 USD i to bez tego, by Goldman Sachs zainwestował w kryptowalutę.

  • Adam Back uważa, że BTC będzie kosztowało 300 000 USD.
  • Podkreśla, że jest to możliwe bez zaangażowania inwestorów instytucjonalnych.

Bitcoin po 300 000 USD

Adam Back z Blockstream twierdzi, że polityka banków centralnych – rekordowy dodruk pieniędzy – popchnie inwestorów detalicznych w kierunku bitcoina, a to z kolei przełoży się na cenę 300 000 USD za 1 BTC.

W wywiadzie dla Bloomberga – w którym po raz kolejny zaprzeczył, że jest twórcą bitcoinów (BTC), Satoshim Nakamoto – Back nakreślił swoją wizję przyszłej ceny kryptowaluty. On sam nie martwi się tym, że Goldman Sachs nie promuje BTC.

Może nie będziemy potrzebować dodatkowego instytucjonalnego zaangażowania, ponieważ obecne otoczenie [gospodarcze] powoduje, że coraz więcej osób myśli o zabezpieczaniu się [przed kryzysem] – powiedział Back. Dodał, że BTC zachowuje wartość, gdy na świecie banki dodrukowują pieniądze w iście szaleńczym tempie.

Pochwalił przy okazji instytucjonalny fundusz inwestycyjny Grayscale Investments, który teraz skupuje jeszcze więcej bitcoinów niż jest wydobywanych. Jednocześnie powiedział, że słowa ekspertów Goldman Sachs, którzy stwierdzili tydzień temu, że nie warto inwestować w kryptowalutę, specjalnie go nie zmartwiły.

Wykazały pewne nieporozumienie dotyczące [kwestii] niedoboru [BTC] i tego, co jest ważne w biitcoinach – powiedział Back. – Masz takiego dużego, wyrafinowanego gracza na rynku, który nie rozumie [pojęcia] wartości. Dla mnie oznacza to, że na rynku wciąż jest dużo miejsca na aprecjację ceny [BTC] – dodał.

To nie ja jestem Satoshim!

– Nie, nie jestem [nim] – powiedział po raz, gdy zapytano go o to, czy jest twórcą BTC. Dodał, że tożsamość Satoshi’ego nie powinna zostać ujawniona, ponieważ bitcoin jest podobny w założeniu do cyfrowego złota, a nikt “nie chciałby, aby złoto miało twórcę”.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here