Naga MarketsMoneta Bitcoin (BTC)Zdaniem Tomasza Rozmusa, założyciela giełdy kryptowalutowej Tokeneo, Bitcoin korzysta obecnie ze sprzyjających warunków makroekonomicznych stając się jednym z najchętniej kupowanych aktywów bieżącego roku. W połączeniu ze startem platformy Bakkt, ma to umożliwić najstarszej z kryptowalut osiągnięcie poziomu 16 tys. USD jeszcze przed końcem roku. We wtorek, 10 września, sytuacja na rynku głównych tokenów jest mieszana. Silnie traci Bitcoin SV, mocniej odbija natomiast EOS.


Bitcoin „nie zakończył swoich wzrostów”, a kurs BTC celuje w „16 tys. USD lub wyżej”

W porannym programie Crypto Flash emitowanym codziennie na antenie Comparic24.tv, Tomasz Rozmus tradycyjnie już omawia sytuację techniczną Bitcoina oraz podsumowuje najważniejsze wydarzenia rynkowe. Jego zdaniem obecna koniunktura pozwala wierzyć w kontynuację wzrostów Bitcoina i osiągnięcie nowych, tegorocznych szczytów przed końcem 2019 roku:

“Giełdy kryptowalutowe jak i sam Bitcoin powstają z popiołów. BTC należy do grona najchętniej kupowanych aktywów w 2019 roku, a światowe giełdy kryptowalutowe, które przetrwały 2018 rok dziś przeżywają kolejną falę rozwoju. Wszystko dzięki sprzyjającym warunkom makroekonomicznym w tym wojną handlową pomiędzy USA a Chinami, jak również problemom inflacyjnym w wielu krajach, w tym niskiej wycenie juana. W dodatku powstająca platforma BAKKT, której start zapowiadany jest na 23 września, jak również pozostałe okoliczności rynkowe dalej pozytywnie będą stymulować rynek krypto. Jestem pewny, że Bitcoin jeszcze nie zakończył swoich wzrostów a w końcówce roku nie będę zaskoczony jak wycena sięgnie 16 tys. dolarów lub wyżej” – komentuje Tomasz Rozmus z Tokeneo.

Giełdy kryptowalutowe powstają z popiołów

Tomasz Rozmus zwraca uwagę, że #BTC należy do grona najchętniej kupowanych aktywów w 2019 roku a światowe giełdy kryptowalutowe, które przetrwały 2018 rok dziś przeżywają kolejną falę rozwoju. – Wszystko dzięki sprzyjającym warunkom makroekonomicznym min wojną handlową pomiędzy USA a Chinami, jak również problemom inflacyjnym w wielu krajach, w tym niskiej wycenie juana. W dodatku powstająca platforma BAKKT, której start zapowiadany jest na 23 września, jak również pozostałe okoliczności rynkowe dalej pozytywnie będą stymulować rynek krypto. Jestem pewny, że Bitcoin jeszcze nie zakończył swoich wzrostów a w końcówce roku nie będę zaskoczony jak wycena sięgnie 16 tys. USD lub wyżej.

Publiée par Comparic24.TV sur Lundi 9 septembre 2019

Jak na razie sam wykres nie podziela powyższej euforii i w poniedziałek kurs BTC testował najniższe poziomy od początku września. We wtorek, według wycen luksemburskiej giełdy Bitstamp, Bitcoin nadal kontynuuje deprecjację i traci niespełna 1%. O godzinie 08:30 za Bitcoina płacono 10240 USD.

kurs Bitcoina BTC USD
Bitcoin traci kolejną sesję z rzędu. Źródło: Tradingview.com

Zobacz również: Bitcoin (BTC) będzie nadal rosnąć. Nie daj się zwieść manipulacji danymi, twierdzi Rozmus

Bitcoin SV traci, EOS stara się mocniej odbijać

Z kolei na rynku altcoinów, najgorzej we wtorek radzi sobie Bitcoin SV (BSV), który spada na dwutygodniowe minima i wybija lokalne wsparcie zlokalizowane na wysokości 130 USD. Po przeciwległej stronie rynku znajduje się EOS, który konsolidował na przełomie miesiąca na wysokości 3,2 USD (tegoroczne minima), odbijając od nich dynamiczniej w weekend i powracając w okolice 4 USD, czyli najwyższych poziomów od połowy sierpnia.

Łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego pozostaje stabilna pod poziomem 270 miliardów dolarów, podobnie jak dominacja Bitcoina (procentowy udział w łącznej wartości rynku) kształtująca się w okolicach 70%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here