Naga MarketsBitcoin będzie kosztował 15 tys. USD jeszcze w sierpniu. Capital.com z prognozą cen BTCOd momentu powstania w 2009 roku, Bitcoin (BTC) wprowadził świat do przestrzeni kryptowalutowej, która wciąż zyskuje na atrakcyjności na całym świecie. Capital.com prezentuje prognozy dla BTC na bieżący rok oraz przyszłe lata.

Bitcoin wciąż zyskuje na atrakcyjności

Z biegiem lat inwestorzy zwrócili uwagę na BTC, ponieważ dla niektórych z nich to gęś znosząca złote jajo. Nie jest to przypadek, ponieważ od 11 lat stale króluje ona jako wiodąca kryptowaluta oparta na kapitalizacji rynkowej.

Z ograniczoną rezerwą 21 milionów monet, BTC służy jako waluta deflacyjna, ponieważ jej wartość rośnie w oparciu o zmniejszoną podaż z czasem. Z drugiej strony, pieniądz fiat, którego używamy codziennie, jak np. dolar amerykański, jest walutą inflacyjną, ponieważ jest stale drukowany, co zwiększa jego podaż i zmniejsza jego wartość.

Na przykład Rezerwa Federalna (Fed) drukuje obecnie 6 trylionów dolarów, aby pompować gospodarkę w oparciu o szoki finansowe wywołane przez pandemię koronawirusa, która sieje spustoszenie na całym świecie.

I odwrotnie, przyjęcie Bitcoina rośnie w tempie hiperbolicznym, ponieważ w ciągu ostatnich pięciu lat wzrosło o 700 procent. Świadczy to zatem o zaufaniu inwestorów do tego cyfrowego aktywu i oczekuje się, że tendencja ta będzie się utrzymywać, ponieważ w prognozach wielu analityków BTC/USD przewiduje się wzrost tej monety.

W niniejszym artykule staramy się przewidzieć, w jakim kierunku może zmierzać moneta, sprawdzając najnowsze wiadomości z rynku i analizując opinie ekspertów na temat prognozy cen BTC na najbliższą przyszłość.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Co się obecnie dzieje z BTC?

Przed społecznością krypto najbardziej wyczekiwany event – halving, który prawdopodobnie nastąpi 11 maja. Dlaczego jest to na ustach wszystkich? Ponieważ zarówno inwestorzy, jak i traderzy wzrost ceny BTC po tej dacie.

Obniżenie ceny Bitcoin o połowę jest zdarzeniem w swojej sieci, które zmniejsza podaż tych monet i odbywa się co cztery lata. Wydarzenie oczekiwane w tym miesiącu jest trzecim, które miało miejsce w latach 2012 i 2016. Wynagrodzenie górników za wydobycie Bitcoin zostało obniżona o połowę z 12,5BTC do 6,25BTC.

Bazując na wcześniejszych doświadczeniach, oczekuje się, że cena BTC będzie rosła po halvingu. Jak wynika z historycznego wykresu, wartość monety ma tendencję do wzrostu po zmniejszeniu podaży. Na przykład, po wydarzeniu z lipca 2016 r., w grudniu 2017 r. cena wystrzeliła do rekordowej wysokości 20.000 dolarów. W związku z tym wiele osób oczekuje obecnie wzrostu ceny BTC w 2020 roku.

Zgodnie z trendami Google, wyszukiwanie “Bitcoin halving” zawisło obecnie na poziomie prawie 90 procent.

W międzyczasie trend BTC utrzymuje rosnącą trajektorię od połowy marca. Jednym z kluczowych motorów tej podwyżki była decyzja amerykańskiego Senatu, aby w 2020 roku zapaliła zielone światło dla nowego pakietu stymulacyjnego w związku z pandemią koronawirusa, o wartości 484 mld dolarów, co czyni wzrost ceny BTC nieuniknionym.

Niedawno rząd USA postanowił zaoferować prawie 80 milionom obywateli amerykańskich czeki stymulacyjne o wartości 1200 dolarów, aby pomóc im w tych trudnych czasach.

Niemniej jednak, informacje przekazane przez Briana Armstronga, dyrektora generalnego Coinbase, która jest czołową giełdą krypto w Stanach Zjednoczonych, wskazywały na wzrost depozytów o 1200 dolarów od czasu, gdy administracja amerykańska zaczęła wypłacać czeki stymulujące.

Dane te pokazują zatem, w jaki sposób niektórzy obywatele amerykańscy są chętnie nastawieni do BTC, ponieważ zamiast kupować gaz i żywność, inwestują swoje czeki w kryptowaluty. Spodziewają się oni, że w 2020 r. cena BTC wzrośnie po halvingu.

Rosjanie również idą w ślady Amerykanów, ponieważ zwrócili się w stronę kryptowalut i gotówki, ponieważ Covid-19 nadal grasuje po świecie. Na przykład, w marcu wycofali z bankomatów pieniądze o wartości 13,6 mld dolarów, a część z nich jest inwestowana w BTC.

Biorąc pod uwagę, że pandemia koronawirusa spowodowała użycie środków zapobiegawczych, takich jak blokady, kwarantanny i zdystansowanie społeczne, zapotrzebowanie na kursy online Bitcoin wzrosło o prawie 300 procent.

Jest to oparte na informacjach, z których korzystają dwie wiodące internetowe platformy edukacyjne Coursera i Udemy.

Społeczność Bitcoin zaangażowała się również w szlachetną sprawę pomocy w budowie ośrodka medycznego należącego do Włoskiego Czerwonego Krzyża poprzez darowizny o wartości 31,900 dolarów.

Włochy stały się jednym z najbardziej dotkniętych przez Covid-19 narodów, ponieważ odnotowały ponad 212.000 potwierdzonych przypadków i co najmniej 29.000 zgonów. Społeczność jest więc zaangażowana nie tylko w projekcje Bitcoin, ale także w działalność filantropijną.

Historia i analiza cen BTC

Dziesiąta rocznica Dnia Bitcoinowej Pizzy odbędzie się 22 maja. Dzień ten jest zarchiwizowany w książkach historycznych Bitcoin, ponieważ pokazuje niesamowitą podróż, jaką przebyła wiodąca kryptowaluta.

W szczególności, Laszlo Hanyecz czy “Bitcoin Pizza Guy” 22 maja 2010 r. wymienił swoje 10,000 BTC na dwie duże pizze Papa John’s. W tym czasie jednen BTC była warta $0.0041. Szybko przeliczając, 10 000 Bitcoinów, których użył do kupna pizzy, byłoby obecnie warte ponad 80 milionów dolarów.

Po tym wydarzeniu, trend na BTC był zdecydowanie wzrostowy, ustanawiając nowy rekord 8 czerwca 2011 na poziomie 32 USD. Przed pierwszym halvingiem, które miało miejsce 28 listopada 2012, cena spadła do 12,76 USD.

Niemniej jednak, prawie rok po tym wydarzeniu, perspektywy Bitcoin całkowicie się zmieniły, ponieważ 30 listopada 2013 roku cena wzrosła do 1.167 dolarów.

W drugim półroczu, 9 lipca 2016 roku, cena spadła do 664 dolarów. 23 lutego 2017 roku rekord został pobity w wysokości 1 167,50 dolarów, co dało początek drogi byków po rekordową cenę 20 000 dolarów do końca tego 2017 roku.

Dwa incydenty związane z obniżeniem ceny o połowę BTC odgrywają zasadniczą rolę w przewidywaniu przyszłości waluty, ponieważ niektóre z rekordów zostały zarejestrowane dokładnie rok po ich osiągnięciu.

Więc jak wygląda prognoza cen Bitcoin na 2020 rok po halvingu?

Prognoza Bitcoin: co czeka najbardziej renomowaną w branży monetę?

Prognoza dotycząca Bitcoinów pokazuje, że na końcu tunelu jest światło dla trendu wzrostowego cen Bitcoin.

Według Longforecast.com, cena BTC pod koniec tego miesiąca wyniesie około 11.500 dolarów, z obecnych 8.800 dolarów. Ten popularny serwis prognozowania online przewiduje, że cena wzrośnie do 13.000 dolarów do grudnia 2020 roku.

Podobne prognozy Bitcoin na najbliższą przyszłość ujawnia WalletInvestor.com. Eksperci portalu oczekują, że BTC osiągnie poziom 10.000 dolarów do końca tego roku.

Jak wspomniał w wywiadzie, Michał Novogratz wierzy, że do końca 2020 roku BTC ponownie przebije swoją rekordową cenę 20.000 dolarów. Zaznaczył jednak, że jeżeli tak się nie stanie, to może „rzucić ręcznik”.

Według Tima Drapera, który prognozował w 2018 roku, że cena BTC osiągnie poziom 250.000 dolarów na początku 2023 roku lub pod koniec 2022 roku, jego predykcja jest wzmacniana przez to, co dzieje się obecnie na świecie.

Zauważa on, że znaczący pakiet stymulacyjny przedstawiony przez rząd USA doprowadzi do obalenia wartości dolara, a to z kolei spowoduje, że ludzie będą zmuszeni przenieść się do kryptowalut. Ponadto wierzy on, że na horyzoncie znajduje się znaczące komercyjne zastosowanie BTC.

Czy Bitcoin to bezpieczna inwestycja?

Jak każde inne aktywo, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. W rzeczywistości, bardzo trudno jest przewidzieć, jaka może być cena BTC w ciągu kilku godzin, a jeszcze trudniej jest podać długoterminowe szacunki.

W tym celu zawsze zalecamy, aby uzbroić się w jak najwięcej wiedzy: wziąć pod uwagę najnowsze wiadomości, trendy rynkowe, opinie ekspertów i analizy techniczne.

Jeśli uważasz, że nie jesteś gotowy do podjęcia długoterminowych zobowiązań inwestycyjnych, ale nadal chcesz spróbować skorzystać ze zmienności kryptowalut, możesz to zrobić poprzez kontrakty na różnice kursowe (CFD).

Możesz dowiedzieć się więcej o handlu CFD za pomocą darmowych kursów online i nauczyć się, jak handlować BTC CFD, czytając nasz obszerny przewodnik. Bądź zawsze na bieżąco z najnowszymi wiadomościami na temat Bitcoin z Capital.com.

Więc, co sądzisz o przyszłości wiodącej kryptowaluty? Czy Twoje przewidywanie ceny BTC jest bycze czy niedźwiedzie?

Autor: Zespół analiz Capital.com

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here