Naga Markets
Bitcoin będzie kosztował 100 tys. dol. do końca 2021, prognozuje Mike Novogratz
Mike Novogratz

Mike Novogratz, dyrektor generalny firmy zarządzającej kryptowalutami Galaxy Digital, drastycznie podnosi swoją byczą prognozę cenową dla bitcoina. W wywiadzie dla Bloomberg Technology, przyznaje, że branża jest świadkiem rosnącego zainteresowania dużych i instytucjonalnych inwestorów BTC, co powinno pchnąć jego wycenę w kierunku 100 tys. dol. jeszcze przed końcem tego roku.

  • Covid-19 rozpoczął reakcję łańcuchową zmian makroekonomicznych, które wspierały notowania bitcoina w 2020 roku, uważa Mike Novogratz
  • Popularny inwestor i byk kryptowalutowy ponownie pozwolił sobie na odważną projekcję przyszłej wyceny BTC, tym razem celuje w 100 tys. dol. w przeciągu kolejnych 10 miesięcy
  • Po dużych instytucjach wzrost adopcji BTC napędzać ma pokolenie baby boomers, które dopiero wchodzi w rynek cyfrowych aktywów

Bitcoin po 100 tys. dol. jeszcze w tym roku, twierdzi Mike Novogratz

– Zaczęliśmy widzieć jedną grupę inwestorów po drugiej. Były to korporacje takie jak Square i MicroStrategy oraz Tesla. Oprócz tego firmy ubezpieczeniowe takie jak Mass Financial, inwestorzy posiadający bardzo duży kapitał oraz ETF-y – komentuje Mike Novogratz.Ponieważ więcej instytucji inwestuje w główną kryptowalutę, dyrektor generalny Galaxy Digital przewiduje, że cena BTC wzrośnie ponad dwukrotnie i do końca 2021 r. osiągnie pułap 100 tys. dol.

Nagle przeszliśmy ze świata, w którym kupowanie bitcoina było trochę niefrasobliwe lub ryzykowne, do świata, w którym nie jest to ryzykowne. W świecie banków centralnych drukujących pieniądze, chcesz posiadać część portfela w BTC. Nasz biznes w Galaxy kwitnie. Nie jesteśmy w stanie zatrudniać sprzedawców wystarczająco szybko, aby pokryć wszystkie zapytania instytucjonalne, dotyczące zrozumienia lub wejścia na rynek kryptowalut – mówi dalej Novogratz.

W listopadzie 2020 roku Novogratz przewidywał, że kurs BTC najpierw pokona poziom 20 tys. dol., a następnie dojdzie do 65 tys. dol. Najnowsza projekcja zwolennika bitcoina prezentuje potencjał wzrostowy o prawie 120%, ponieważ wiodąca kryptowaluta jest obecnie notowana w okolicach 45 tys. dol. po dynamicznych spadkach z ostatniego tygodnia.

– Czuje się, że będziemy się trochę konsolidować tutaj w tym obszarze 50 tys. dol., złapani pomiędzy 42-60 tys. dol., ale potem następny duży ruch wzrostowy wyniesie cenę do 100 tys. dol., i wcale by mnie nie zdziwiło gdybyśmy przekroczyli setkę do końca tego roku – prognozuje dyrektor Galaxy Digital.

Novogratz dodaje, że jego zdaniem starsi inwestorzy prawdopodobnie wkrótce włączą się w rewolucję bitcoina dołączając do millenialsów, którzy o wiele chętniej alokują swój kapitał w BTC..

– Adopcja, którą widzę, jest szokująca. Patrzę za siebie, przed siebie i widzę wszystkie te nowe projekty, które nadchodzą, banki, które zamierzają wydać produkty dla swoich firm zarządzania majątkiem. Każdy duży bank w Ameryce pracuje nad produktem do zarządzania majątkiem, a więc będziemy mieli do czynienia z wejściem pokolenia baby boomers na rynek cyfrowych aktywów wcześniej niż zakładałem – podsumowuje Novogratz.

NED

W połowie lutego Mike Novogratz był jednym z panelistów wydarzenia WORLD.NOW prowadzonego przez MicroStrategy, gdzie wraz z Michaelem Saylorem (prezesem spółki) dyskutował na temat przyszłych cen bitcoina. Stwierdzał wtedy, że w przeciągu następnych 4 lat, do 2025 roku, kurs BTC sięgnie poziomu 500 tys. dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: spółki giełdowe | złoty polski kurs | giełda komentarze | de30 | usd pln prognoza |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here