Naga MarketsBitcoin będzie kosztował 100 tys. USD już w 2021 r. - mówi Dan HeldDan Held, znany analityk na rynku kryptowalut, mówi, że bitcoin (BTC) ma teraz znacznie silniejszą pozycję na giełdzie i może zdrożeć do aż 100 000 USD w 2021 roku.

  • Held twierdzi, że BTC może kosztować 100 000 USD w 2021 r.
  •  Podkreśla, że kryptowaluta ma dziś silną pozycję na rynku.
  • Dodaje jednak, że pewnym zagrożeniem dla blockchaina BTC jest ostatnia decyzja PayPala umożliwiająca klientom firmy płaceniu za pomocą kryptowalut.

Bitcoin po 100 000 USD

W czasie wywiadu dla Larka Davisa, Held powiedział, że bitcoin pozostaje aktywem ryzykownym, ale podkreśla, że administracja Bidena wydrukuje teraz jeszcze więcej pieniędzy i to w niespotykanym dotąd tempie. Chodzi mu zapewne o programy pomocowe dla gospodarki USA, które promują Demokraci. Do tego Biden w czasie swojej kampanii oferował program oddłużenia studentów.

Ludzie mówią: „bitcoin za 100 000 USD? O rany, to byłaby kapitalizacja rynkowa wynosząca 2 biliony USD!”. Ja na to: “Tak, tylko tyle wydrukowaliśmy w zeszłym tygodniu” – wskazuje Davis.

Jego zdaniem kurs 100 000 za 1 BTC jest realny już w 2021 r.

Zagrożenia dla BTC

Pomimo powyższego, Held zauważa pewne zagrożenia dot. rynku kryptowalut. Widzi, że duże korporacje, takie jak PayPal, skupują ogromne ilości BTC, ale nie pozwalają na wpłatę lub wycofanie takich aktywów ze swojego ekosystemu, co eliminuje potrzebę rozliczania transakcji w łańcuchu.

– Jeśli duże korporacje zdecydują, że nie obchodzi ich pierwsza warstwa bitcoina lub mechanizm rozliczeń bitcoina, a potem [będą nadal] w porządku w rozliczaniu się ze sobą, to staje się to dość przerażające (…) – powiedział, sugerując, że BTC i jego blockchain staną się tylko pustymi narzędziami w rękach korporacji.

Jednak Held powiedział też, że nadal mocno wierzy w podstawowy system rozliczeń bitcoina i nie widzi żadnego powodu, by korzystać z jakiegokolwiek kontrahenta pokroju PayPala.

– Patrzymy na to z bardzo krytycznej perspektywy, nie chcemy podejmować żadnego dodatkowego ryzyka. Bitcoin jako mechanizm rozliczeniowy jest fenomenalny, więc myślę, że musiałby być naprawdę mocny powód, aby go nie używać – wyjaśnił.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here