Naga MarketsDyrektor generalny Real Vision i były menedżer Goldman Sachs, Raoul Pal, wyjaśnia, dlaczego przeniósł ponad połowę swojego kapitału na rynek bitcoina.

  • Pal jest zdania, że BTC ma wielki potencjał.
  • BTC w jego opinii będzie kosztował 1 mln USD.

Bitcoin jest lepszy od złota i dolara!

W nowym wywiadzie dla podcastu The Breakdown Pal powiedział, że wierzy, iż bitcoin jest obecnie największym zasobem rezerwowym na Ziemi pomimo wysokiego poziomu zmienności.

Jestem teraz przekonany, że [bitcoin] jest największym zasobem rezerwowym na świecie. Tak, mamy teraz zbyt dużą zmienność [na BTC], ale nie mogę mieć za to pretensji. (…) [Bitcoin] Ma cholernie dużą szansę [na sukces]. Nie widzę niczego, co pojawi się na horyzoncie lub co już istnieje, co ma szansę [na coś takiego] – tłumaczył.

Pal tłumaczył też, dlaczego bitcoin jest lepszy od złota.

Jeśli spojrzeć na podaż złota, to [rośnie ona o] 2 proc rocznie, więc dewaluuje się wtedy złoto o 2 proc. rocznie, ponieważ popyt nie równoważy podaży… a jeśli dodać, że jest to w zasadzie stopa inflacji, jeśli to potęgujesz, tracisz siłę nabywczą – mówił.

Wstęp do bańki

Pal wierzy, że bitcoin jest dziś na wczesnym etapie bańki, ​​cena 1 BTC może osiągnąć pułap nawet 1 000 000 USD. Dodał, że zmienność kursu bitcoina w końcu zniknie, gdy jego kapitalizacja rynkowa wzrośnie, a instytucje masowo w niego zainwestują.

– Bitcoin był wyjątkowy. (…) Pochodzi od pojedynczych osób. Nic innego nie nadeszło w ten sposób. A teraz musimy wejść do instytucji. Instytucje będą pilnować ceny (…) – tłumaczył.

Zapytany o to, co skłoniło go do inwestowania w BTC, odparł, że chodziło o potencjalną słabość dolara.

– Jeśli dolar spadnie, mogą [rosnąć] rynki wschodzące. To jedyna rzecz, jaką widziałem, która mogłaby konkurować o mój kapitał z bitcoinem w perspektywie trzech lat – dodał.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here