Naga MarketsChangpeng Zhao, założyciel i dyrektor generalny największej na świecie giełdy bitcoinów i kryptowalut Binance, złamał swoją złotą zasadę dot. prognoz rynkowych. Dotychczas unikał przewidywania kursu. Teraz powiedział jednak, że „bitcoin prawdopodobnie wzrośnie”.

Bitcoin a halving

„Osobiście uważam, że halving nie jest w cenie”, powiedział Changpeng Zhao portalowi BlockTV, dodając, że „zwykle nie podaję prognoz rynkowych”.

Warto dodać, że od momentu wprowadzenia na rynek bitcoinów widzieliśmy już dwa halvingi, jeden miał miejsce w 2012 r., a drugi w 2016 r. Zjawisko ma miejsce mniej więcej raz na cztery lata i będzie trwało dopóki sieć nie wygeneruje maksymalnej ilości aż 21 milionów bitcoinów. To jednak potrwa jednak jeszcze kilka dekad.

Warto dodać, że dotąd halving prowadził do skoku kursu BTC. Czy tym razem będzie tak samo?

Teraz będzie inaczej?

CZ ostrzegł, że „wydarzenia historyczne nie przewidują przyszłych wydarzeń, więc nie bierz tego zbyt dosłownie”, ale wyjaśnił, że zmniejszenie o połowę podaży nowych bitcoinów oznacza, że „koszt miningu wzrośnie prawie dwukrotnie […]. Psychologicznie, ci górnicy nie będą chcieli sprzedawać poniżej pewnej ceny”. „Teoria ekonomiczna mówi nam, że cena bitcoinów prawdopodobnie wzrośnie, ale to tylko teoria i trudno to przewidzieć”, powiedział CZ.

Tymczasem – co też warto odnotować – liczba osób szukających w Google terminu „halving bitcoina” stale rośnie wraz z ceną kryptowaluty. Analitycy z Arcane Research zauważyli w zeszłym miesiącu, że wzrost wyszukiwań może być znakiem, że zmniejszenie o połowę podaży nowych bitcoinów przywraca zainteresowanie opinii publicznej kryptowalutami, co przełożyło się już na wzrost ceny BTC do około 20 000 USD w 2017 roku.

100 000 USD za 1 BTC

Wielu innych obserwatorów rynku bitcoinów i kryptowalut podziela entuzjazm CZ, choć niektórzy sądzą, że mogą wystąpić i inne czynniki, które podniosą cenę cyfrowej waluty.

„Nadal uważam, że bitcoin osiągnie poziom 100 000 USD do końca grudnia 2021 r.” – powiedział w zeszłym miesiącu Anthony Pompliano, współzałożyciel grupy inwestycyjnej Morgan Creek Digital, wskazując na „stałą podaż” i „rosnący popyt” bitcoinów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here