Naga MarketsBitcoin będzie drożał przez spadający kurs dolara, uważa Dan TapieroBitcoin w ciągu ostatnich kilku tygodni mocno zdrożał. Analitycy uważają, że obecne trendy makroekonomiczne mogą skutkować dalszym wzrostem ceny wiodącej kryptowaluty. Dan Tapiero, współzałożyciel 10T Holdings i DTAP Capital, uważa, że cyfrowa waluta będzie nadal rosła na wykresie. Powodem ma być bessa na dolarze.

  • Bitcoin od dawna drożeje i ma kontynuować ten trend, uważa analityk makroekonomiczny Dan Tapiero
  • Powodem dalszej hossy na BTC powinien być słabnący kurs dolara, cierpiący z powodu ryzyka inflacyjnego oraz ciągłego dodruku
  • Kurs BTC ma przewagę nad dolarem jako aktywo deflacyjne z ograniczoną podażą (nie można go dodrukowywać w nieskończoność)

Bitcoin będzie drożał, a kurs dolara tracił

Tapiero przytacza jako powód problemów dolara „bezprecedensowy zastrzyk płynności”, który może z czasem spowodować dewaluację ceny waluty.

– Tak, Powell wykonał świetną robotę w marcu. (…) Bezprecedensowy zastrzyk płynności (M2 M2 + 24 proc. r / r) nie działa jednak jak zwykle. Nadchodzi bessa na USD. Amerykańskie obligacje rządowe nie są już dobrymi inwestycjami. [Należy kupić] bitcoina i złoto – stwierdził.

Inni analitycy

Z kolei Raoul Pal, dyrektor generalny Real Vision i były menedżer funduszy hedgingowych, powiedział niedawno, jaka jest jego wizja przyszłości kryptowaluty i rynków.

Jak wiecie, lub wielu z was nie zdaje sobie sprawy, byłem za dolarami i złotem przez długi okres – tłumaczył. Dodał, że uważa, że bitcoin będzie drożeć. – To kwestia zadłużenia jest przyczyną tego wszystkiego [problemów gospodarczych]. W rzeczywistości wygląda to tak, że dolar rośnie w czasie zadłużania [USA]. (…) kiedy sytuacja jest zła, [dolar] idzie w górę, a kiedy sytuacja w USA jest naprawdę dobra… także rośnie – dodał.

Jak wiemy, Pal jest jednym z największych entuzjastów bitcoina. Niedawno cytowano go, gdy powiedział, że jego zdaniem kryptowaluta osiągnie poziom na wykresie rzędu aż miliona dolarów, ale poczekamy na to pięć lat.

Podobnie uważa Jeffrey Gundlach, inwestor, który nazwał kiedyś BTC “kłamstwem”. Teraz zestawia bitcoina ze złotem. Uważa, że kruszec i kryptowaluta mogą w dłuższej perspektywie służyć do ochrony kapitału inwestorów przed osłabieniem siły nabywczej dolara.

Dziś za 1 BTC płaci się ok. 13 650 USD, czyli ok. 2 proc. więcej niż 24 h temu i tyle samo co 7 dni temu.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here