Naga MarketsBitcoin będzie czymś większym niż Facebook czy AppleDyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, wyjaśnił w wywiadzie, dlaczego on i jego firma kupili bitcoiny o wartości setek milionów dolarów.

  • Saylor wytłumaczył, dlaczego jego firma kupiła BTC.
  • W wywiadzie tłumaczył naturę kryptowaluty i to, że BTC będzie kiedyś czymś większym niż największe firmy.

Bitcoin będzie najlepszym aktywem na świecie?

W nowym wywiadzie udzielonym Fast Money na antenie CNBC Saylor wyjaśnia, dlaczego uważa, że ​​bitcoin znacznie przewyższa pod wieloma względami złoto i jest obecnie najlepszym rodzajem safe haven na świecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podkreśla, że jest to spowodowane “gwałtownym wzrostem podaży pieniądza”, za czym stoją banki centralne.

– Mieliśmy [jako firma] 500 milionów dolarów gotówki, ale wiedzieliśmy, że będziemy generować kolejne 500 milionów dolarów w gotówce i zdaliśmy sobie sprawę, że jeśli trzymamy to wszystko gotówce, stracimy 10, 15 proc. rocznie. – tłumaczył – To, co nie jest tak dobrze zrozumiane [przez większość], to fakt, że BTC jest obecnie najlepszą bezpieczną rezerwą skarbową na świecie i został zaprojektowany tak, aby był lepszy od złota pod każdym względem – dodał.

Bitcoin większy od akcji gigantów technologicznych

Saylor mówił, że ludzie “nie rozumieją, że Bitcoin jest siecią monetarną” . Dodał, że obawy dotyczące BTC są przesadzone, a zmienność kursu będzie z czasem maleć. Odważnie sugerował nawet, że na dłuższą metę kryptowaluta będzie czymś większym niż akcje firm takich jak np. Apple, Amazon i Facebook.

Tradycyjne obawy związane z bitcoinem są takie, że może zostać zhakowany. Może zostać skopiowany. Może zostać zakazany. Ale po dziesięciu latach [istnienia] nie został zhakowany. Nikomu nie udało się go skopiować. Nie będzie zakazany. Chociaż ludzie postrzegają to [kurs BTC] jako zmienne, mogło być niestabilne w pierwszej dekadzie. Wygląda na to, że w następnej dekadzie nie będzie aż tak wiele niestabilności. Wygląda na to, że [bitcoin] staje się głównym składnikiem rezerw skarbowych dla ludzi, którzy szukają sposobu na uniknięcie [skutków] wielkiej inflacji monetarnej – dodał.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here