Naga MarketsBitcoin będzie aktywem rezerwowym banków centralnych, twierdzi ekonomistaAnalityk kryptowalut oraz znany ekonomista Alex Kruger, twierdzi, że Bitcoin może być traktowany przez banki jako rezerwowe. Jego zdaniem, taka kolej rzeczy jest nieunikniona, a Bitcoin będzie stosowany przez banki podobnie jak złoto.

  • Kruger przedstawił swoją koncepcję we wpisie na Twitterze.
  • W serii wpisów poprowadził wywód jak Bitcoin może zyskać nową rolę
  • Nasza prognoza dotycząca rynku kryptowalut w 2021 roku dostępna jest pod tym odnośnikiem

Bitcoin może stać się aktywem rezerwowym, twierdzi analityk kryptowalut

– Zmieniłem zdanie. Największe banki centralne będą kiedyś używać Bitcoina jako aktywo rezerwowe. Popyt banków centralnych na złoto wyniósł przeciętnie 23,4 mld dol. rocznie przez ostatnie dziesięć lat. – stwierdził na swoim koncie twitterowym Alex Kruger

Jak wynika z wykresu zaprezentowanego przez Kruger, popyt banków centralnyhc na złoto wystrzelił w górę z poziomu 3,1 mld dol. w 2010 roku do 30,5 mld dol. w 2012 roku, a potem stopniowo spadał do osiągnięcia 16,7 mld dol. w 2020 r.

Bitcoin będzie aktywem rezerwowym banków centralnych, twierdzi ekonomista
Źródło: twitter.com/krugermacro

– Banki centralne nie uczestniczyły w zajęciach z makroekonomii, gdzie uczy się, że pompowanie płynności w rynki i tworzenie ujemnych realnych stóp procentowych powoduje wzrost ceny złota – prześmiewczo stwierdził Kruger.

Kruger przedstawił także swoje przewidywania co do zainteresowania banków centralnych Bitcoinem, sugerują się tym, jak obecnie wygląda to w przypadku złota.

Plus500

– Załóżmy teraz, że w ciągu pięciu lat, popyt banków centralnych na Bitcoina będzie wynosić 5% popytu na złoto. To stworzyłoby dodatkową presję zakupową Bitcoina w wysokości 1,2 mld dol. – dodał.

1,2 mld dol. może nie wydawać się duża sumą. Na przykład, Grayscale w samym grudniu 2020 roku dodało 1,6 mld dol. – zauważył Kruger.

Zobacz również: Prognozy Comparic.pl na 2021 rok – kryptowaluty

Jego zdaniem, to dopiero początek. Ta liczba ma się zwiększać wraz z rozpoczęciem zakupów banków centralnych w celu zasilenia rezerw Bitcoinem.

– Cena powinna zdecydowanie wystrzelić w górę, gdy pierwszy duży bank centralny rozpocznie nowy trend, zarówno z perspektywy sygnału cenowego, jak i zainteresowania spekulantów, którzy starają się wyprzedzać ruchy cenowe – stwierdził Kruger.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here