Naga MarketsBitcoinMike McGlone z Bloomberga twierdzi, że cena Bitcoina może wzrosnąć do 50 tysięcy dolarów. W jego ocenie złoto straci na atrakcyjności a stosunek ceny BTC do złota wzrośnie do 100x. Ponadto, do 2024 roku zmienność na notowaniach cyfrowego aktywa może spaść do poziomu złota.

  • Cena BTC wzrośnie do 50 tysięcy dolarów
  • Zmienność na Bitcoinie spadnie do poziomu zmienności na rynku złota

Cena BTC wzrośnie do 50 tysięcy dolarów 

Według starszego stratega rynku towarowego Bloomberga Mike’a McGlone’a, Bitcoin będzie kontynuował wzrosty w kierunku 50 tysięcy dolarów, ponieważ inwestorzy wycofują swoje środki ze złota i kierują je do cyfrowych aktywów. W jego ocenie, do 2024 roku zmienność na notowaniach BTC może spaść do poziomu zmienności obserwowanej obecnie na rynku złota, co tylko zwiększy zainteresowanie najstarszą z walut wirtualnych i wywinduje jej kurs jeszcze wyżej. W rzeczywistości powiedział, że Bitcoin może stać się nawet mniej zmienny niż złoto z powodu jego stałej podaży.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wskazał on, że obecna 260-dniowa zmienność dla BTC oscyluje na poziomie 50%, co równe jest poziomowi zmienności złota z 1980 roku.

W raporcie opublikowanym w środę McGlone wyjaśnił, że BTC wykazuje silne wsparcie na poziomie 30 000 USD, a “rosnąca adopcja instytucjonalna i potencjał, aby benchmark stał się globalnym aktywem rezerwowym” może doprowadzić cenę do 50 000 USD lub wyżej.

Jako dowód przedstawił on dowody, że fundusze przenoszą swoje aktywa z rynku złota do BTC, co podkreślają rosnące przepływy do Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) i spadek udziałów ETF w złocie.

– W świecie idącym w kierunku cyfrowym logiczne jest oczekiwanie, że więcej funduszy popłynie w kierunku Bitcoina, a z dala od metali szlachetnych – stwierdził.

W jego ocenie, cyfrowe aktywo ma potencjał, aby jego poziomy oporu wzrosły do 100-krotności poziomów oporu złota. Obecne poziomy oporu dla BTC (40 000 USD) są 22 razy większe niż w przypadku złota (1 800 USD).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy btc | de30 dax | złoty polski kurs | usd kurs | biomedlub akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTesla ma się czego bać. Apple bliski umowy z Hyundaiem dot. nowego pojazdu
Następny artykułDolar (USD/PLN) silnie w górę, jednak nadal pod 3,75 zł. Kurs euro, funt i frank idą w jego ślady
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here