Naga MarketsBitcoinPo trwających od połowy grudnia 2017 roku spadkach, od marca 2020 r. znów obserwujemy wzrost notowań Bitcoina. W tym czasie cena BTC podskoczyła o 38 150 dolarów, co stanowiło ponad 990 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że za jednego Bitcoina zapłacić trzeba było w pewnym momencie aż 42 000 dolarów. To, że aprecjacja ta przyczyniła się do wzrostu zainteresowania krypto walutami, to fakt, z którym ciężko dyskutować. Na uwagę zasługuje jednak również to, iż BTC jest w styczniu najbardziej obleganym instrumentem finansowym na świecie.

  • Rośnie ilość longów na BTC
  • Inwestorzy stawiają na dalszy spadek USD
  • Ożywienie gospodarcze rodzi okazje inwestycyjne 

Bitcoin najpopularniejszym aktywem wsród inwestorów

Najnowsza odsłona comiesięcznej ankiety przeprowadzanej przez Bank of America (BofA) wśród zarządzających funduszami o wartości 500 miliardów dolarów wskazuje, że ilość pozycji długich na BTC przewyższyła ilość longów na spółkach technologicznych. Co ciekawe, te drugie spadły z pierwszego miejsca podium po raz pierwszy od października 2020 roku. Trzecim najgorętszym instrumentem w styczniu jest natomiast dolar amerykański. W tym przypadku mowa jest jednak o pozycjach krótkich, tj. na spadek kursu USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
W podobnym sondażu przeprowadzonym przez Deutsche Bank, inwestorzy stwierdzili natomiast, że Bitcoin jest w kolejnej bańce. Aż 56 proc. ankietowanych przyznało, że kryptowaluta ma większe szanse na spadek jej kursu o połowę w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Spoglądając na notowania BTC zauważymy, że gdyby faktycznie cena najstarszej z walut wirtualnych miała spaść o połowę, jej kurs zatrzymałby się w okolicy 20-21 tys. USD, gdzie znajduje się również techniczne wsparcie wyznaczone na podstawie wierzchołków z grudnia 2017 roku.

By tak się jednak mogło stać, notowania Bitcoina musiałyby najpierw pokonać linię tendencji wzrostowej, stanowiącą dolne ograniczenie formacji trójkąta równoramiennego.

Inwestorzy nie podejmowali takiego ryzyka jeszcze nigdy w historii

Inwestorzy ankietowani przez BofA podchodzą dość optymistycznie do perspektyw gospodarczych. Ich zdaniem światowa gospodarka znajduje się na początku kolejnego cyklu. Na uwagę zasługuje fakt, iż aż 19 z nich przyznało, iż podejmuje obecnie większe ryzyko inwestycyjne niż zwykle, co jest najwyższym wynikiem w historii badań.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTesla i Bitcoin na szczycie listy baniek. Wg ankiety Deutsche Banku stracą 50% swojej wartości
Następny artykułKurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2105 zł we wtorek 19 stycznia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here