Naga MarketsZdaniem przedstawiciela Deutsche Banku, agresywna polityka pieniężna banków centralnych i potencjalne cięcie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych jest jednym zp owodów, dla których Bitcoin (BTC) dynamicznie zyskuje w ostatnim czasie. W czasie podwyższonego ryzyka zaczyna bowiem podobnie jak złoto i frank szwajcarski pełnić rolę “bezpiecznej przystani”


Bitcoin zyskuje dzięki luzowaniu polityki banków centralnych? 

“Jeżeli banki centralne będą agresywne, wtedy alternatywne waluty zaczynają się stawać bardziej atrakcyjne” – komentował w wywiadzie dla CNBC dyrektor fudnamentalnej strategii kredytowej w Deutsche Banku, Jim Reid. Reid odnosił się głównie do zeszłotygodniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej (FED), po którym kurs dolara amerykańskiego spadł do najniższych poziomów od wielu miesięcy.

Reid zauważył również, że niedawny skok cen aktywów cyfrowych jest częściowo spowodowany zpowiedzianym przez Facebooka tokenem Libra. Od czasu upublicznienia informacji na jego temat, cena BTC wzrosła o ponad 30%.

W wywiadzie Reid powtórzył swoje negatywne stanowisko w sprawie powrotu mody na luzowanie polityki pieniężnej, po które sięgają banki centralne w ostatnim czasie. Oprócz FED, podobny ruch sygnalizował Europejski Bank Centralny (EBC).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here