Naga MarketsW nowym wywiadzie dla podcastu Unchained, dyrektor ds. strategii CoinShares, Meltem Demirors, mówi, że obecnie regularnie odpowiada na pytania dyrektorów banków dot. kryptowalut.

  • Dyrektor ds. strategii CoinShares, Meltem Demirors, przyznała, że widzi rosnące zainteresowanie kryptowalutami ze strony banków.
  • Takie samo zjawisko zauważa też Lyn Alden, założycielka Lyn Alden Investment Strategy, która rozmawiała na ten temat z grupą bankierów.

Bitcoin w oczach banków

Meltem Demirors zauważa, że banki są teraz mocno zainteresowane kryptowalutami. Ponoć pytania te dot. głównie natury BTC i tego, jakie produkty można tworzyć na bazie takich aktywów.

Lyn Alden, założycielka Lyn Alden Investment Strategy, przyznała, że prowadzi ostatnio podobne rozmowy.

Na przykład pewnego dnia przedstawiłam prezentację radzie dyrektorów banku, ale bitcoin nie był jednym z jej punktów. Właściwie mówiłam o polityce monetarnej, a wtedy jedną z pierwszych rzeczy, o które zapytali, kiedy tylko skończyłam, było to, co myślę o bitcoinie, ponieważ zauważyli na przykład [inwestycję] Michaela Saylora – powiedziała.

Jak dodaje, dziś bitcoin i kryptowaluty przestały być już “klasą aktywów dla szaleńców”.

Amerykańskie banki chcą BTC

Demirors i Alden nie są jedynymi osobami, które odnotowały wzrost zainteresowania kryptowalutami ze strony banków.

By daleko nie szukać, warto przypomnieć ostatnie wypowiedzi pełniącego obowiązki kontrolera waluty Briana Brooksa, który powiedział w jednym w wywiadów, że amerykańskie instytucje bankowe badają, w jaki sposób mogą “wspierać aktywa kryptograficzne w coraz bardziej przyjaznym środowisku regulacyjnym”.

Przypomnijmy, że początkiem roku przyznał on w swoim komunikacie, że banki w USA mogą legalnie deponować u siebie kryptowaluty, które należą do ich klientów.

Z innych doniesień wynika jednak, że banki jak na razie myślą o współpracy z np. Coinbase, która to firma z USA posiada specjalną usługę bezpiecznego deponowania u siebie kryptowalut dla swojej klienteli.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here