Naga MarketsBitcoin: Bańka prędzej czy później pęknie, mówi słynny rosyjski krytyk BTCAnatolij Aksakov, członek rosyjskiej Dumy Państwowej, powtórzył swoje negatywne stanowisko dotyczące Bitcoina (BTC) krótko po tym, jak kryptowaluta na krótko ponownie dotknęła poziomu 40.000 USD. Dziś notowania BTC/USD znajdują się w okolicach 38.000 USD.

  • Bitcoin nie ma w niczym oparcia jako kryptowaluta
  • Aksakov wezwał do wprowadzenia surowych przepisów dotyczących BTC
  • BTC “nie ma przyszłości”, uważa Akakow

Czołowy krytyk Bitcoin (BTC) w natarciu

W wywiadzie dla lokalnej agencji informacyjnej TASS, Aksakov argumentował, że Bitcoin nie jest niczym wspierany, a zatem bańka na BTC może prędzej czy później pęknąć.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Bitcoin nie ma w niczym oparcia jako kryptowaluta. To jest prywatna waluta, a jej wartość bazuje na zaufaniu do powiązanego systemu danych. W tym kontekście Bitcoin stanowi podstawę dla bańki na rynku kryptowalut i myślę, że ta bańka prędzej czy później powinna pęknąć – powiedział Aksakov.

Aksakov wezwał również do wprowadzenia surowych przepisów dotyczących Bitcoina, sugerując, że globalne jurysdykcje powinny prawdopodobnie zakazać go jako metody płatności. Rosja już zakazała płatności opartych na kryptowalutach od 1 stycznia 2021 r.

– Konieczne jest odcięcie wszystkich kanałów wykorzystywania Bitcoina do finansowania handlu narkotykami, operacji terrorystycznych, prania pieniędzy, programów korupcyjnych i tym podobnych – skomentował Aksakov.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Krytyk BTC zauważył również, że Bitcoin jest „matką blockchaina”.
– Technologia blockchain istnieje od dawna, ale dzięki Bitcoin stała się popularna i jest obecnie szeroko stosowana – powiedział.

Aksakov to jeden z najbardziej zagorzałych krytyków kryptowalut. Uważa on, że Bitcoin “nie ma przyszłości”, a płatności kryptowalutami zniszczą globalny system finansowy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here