Naga MarketsBTC bitcoinPomimo niedzielnego zamknięcia poniżej pułapu 8 tysięcy dolarów oraz otwarcia poniedziałku na podobnych poziomach cenowych, Bitcoin odbijał ostatecznie w pierwszym dniu tygodnia handlowego o niemal 5% i we wtorek próbuje kontynuować wzrosty znajdując się kilkaset dolarów nad ważnym wsparciem. Rosnąca popularność kryptowalut oraz szum medialny wokół tworzonej przez Facebooka Libry sprawił natomiast, że niemiecka administracja głośno zastanawia się nad stworzeniem kryptowalutowego odpowiednika euro.


Bitcoin odbija, w ślad za nim idą Ethereum oraz Bitcoin Cash zyskujące około 6%

Poniedziałkowa aprecjacja Bitcoina o niemal 5% przełożyła się oczywiście na wzrost optymizmu również na rynku altcoinów. W efekcie, w ujęciu dobowym wszystkie największe z nich mocno zyskują, a w czołówce znalazły się Ethereum oraz Bitcoin Cash, które zwiększają swoją wartość o około 6%.

Sam Bitcoin testuje we wtorek pięciodniowe, lokalne szczyty i na luksemburskiej giełdzie Bitstamp chwilowo wybijał poziom 8300 dolarów. Notowania nadal utrzymują się jednak w wąskim kanale zmienności i dopóki kurs BTC trwale nie wybije albo okrągłego wsparcia na wysokości 8 tysięcy dolarów albo poziomu 8,4 tys. zmienność nadal powinna być ograniczona.

Bitcoin we wtorek
Bitcoin na wykresie dziennym. BTCUSD D1

Krypto-euro zaprząta głowę niemieckiej administracji?

Niemiecki wicekanclerz i minister finansów, Olaf Scholz, jest zdania, że Unia Europejska powinna posiadać wspólną wirtualną walutę w celu zablokowania projektów prywatnych przedsiębiorstw. Pieniądz miałby być cyfrowym odpowiednikiem euro i przyspieszyć lokalne oraz transgraniczne rozliczenia.

“Na salonach politycznych coraz częściej mówi się o kryptowalutach. Duża w tym zasługa Libry, przed którą strach czują nie tylko banki prywatne ale również centralne. To dobry znak, że o kryptowalutach mówi się już na największych politycznych salonach. Efekt tego jest taki, że Niemcy proponują stworzenie cyfrowego EURO na wzór kryptowalut. Euro im się podoba jednak pieniądze robione przez prywatne firmy już nie. To właśnie pokazuje hipokryzję rządów. Świadomośc polityków jest jeszcze na tyle mała, że nie zdają sobie sprawy z niemożności całkowitego wyeliminwania kryptowalut z obecnego ekosystemu” – komentuje Tomasz Rozmus w porannej odsłonie programu Crypto Flash.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here