Naga MarketsBitcoin balansuje na granicy 30 tys. dol. Kryptowaluty odrabiają stratyRynek kryptowalutowy w środę w dużej mierze porusza się we wzrostowych obszarach, nieznacznie tracą jedynie stablecoiny. Bitcoin balansuje na granicy 30 tys. dol., w momencie pisania tego artykułu kosztując 30 676 dol. i rosnąc o około 3%. Altcoiny takie jak ether (ETH) i dogecoin (DOGE) są również notowane na zielono, przy czym ten drugi rośnie o prawie 8 procent. Kapitalizacja globalnego rynku kryptowalutowego ponownie wzrasta, po tym jak we wtorek spadła o 6 procent.

Bitcoin (BTC) jak na razie utrzymuje istotny poziom wsparcia na wysokości 30 tys. dol.

W trakcie wtorkowej sesji notowania bitcoina naruszały poziom 30 tysięcy dolarów i zamykały się poniżej, co mogło być sygnałem do kontynuacji trendu spadkowego. Jak na razie jednak byki nie dają za wygraną i zatrzymują wybicie istotnego poziomu, pokrywającego się z dołkami ze stycznia bieżącego roku.Układ średnich ruchomych nadal będzie sugerował presję (przynajmniej od strony technicznej), najstarsza kryptowalutą jednak ponownie udowodniła (szósty raz w przeciągu ostatnich kilku miesięcy), że obecna strefa jest silnym punktem obrony popytu.

Bitcoin powraca w środę nad poziom 30 tys. dol.

W wywiadzie dla CNBC “Trading Nation”, Delano Saporu, założyciel New Street Advisors, powiedział, że spodziewa się jednak dalszych spadków.

– Myślę, że prawdopodobnie masz więcej minusów, które zepchną bitcoina w okolice 22 lub nawet 17 tys. dol. Podczas gdy krótkoterminowi traderzy, którzy zainwestowali w bitcoina na jego szczytach odczuwają teraz ból, to dla długoterminowych inwestorów cały czas jest to opłacalna inwestycja – komentował Saporu.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Kryptowaluty odrabiają część strat. Ether, binance coin, xrp i dogecoin w górę

Zgodnie z danymi portal Coinpaprika, większość 20 największych altcoinów notuje wzrosty (z wyjątkiem stablecoinów). W ujęciu dobowym ether rośnie o ponad 6% i kosztuje 1861 dol., binance coin (BNB) zyskuje 5,5% i testuje poziom 280 dol., a xrp (XRP) dodaje do swojej wartości 2,6% powracając w okolice niespełna 55 centów.

Najsilniejszą aprecjację z największych realizuje jednak DOGE: kryptowalutą-mem rośnie o 9% i ponownie kosztuje ponad 18 centów. Co prawda dla sympatyków dogecoina nie jest to powód do zadowolenia (aktywo cały czas pozostaje blisko dołków z połowy ubiegłego miesiąca), to patrząc w skali całego roku inwestycja w DOGE nadal zapewnia 3700% zysku.

Mapa cieplna rynku kryptowalut. Źródło: Coin360

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here