Naga MarketsBitcoin (BTC) jest nie tylko najstarszą, lecz również najbardziej zaawansowaną technologicznie i ekonomicznie ze wszystkich kryptowalut. Tak wynika przynajmniej z najnowszej aktualizacji rankingu amerykańskiej firmy Weiss Rating.


Bitcoin okrzyknięty najlepszą kryptowalutą

Weiss Ratings to prywatna firma oferująca badania i analizy dla konsumentów. Od pewnego czasu ocenia ona również projekty kryptograficzne. Każdy z nich analizowany jest pod kątem technologii i adopcji oraz stosunku ryzyka do potencjalnego zysku.

– Deweloprzy chcą oceny tego co ich projekt osiągnął w zakresie technologii a inwestorzy są bardziej zainteresowani tym ile można zarobić lub stracić. W naszym raporcie łączymy je w jedną całość. Teraz dodatkowo ujawniamy składowe oceny aby użytkownicy mogli lepiej zrozumieć nasz model działania – przyznaje Martin Weiss, założyciel.

Z najnowszej aktualizacji ratingu wynika, że Bitcoin otrzymał ocenę A-, co czyni go najbardziej zaawansowaną technologicznie i ekonomicznie ze wszystkich kryptowalut. Warto zaznaczyć, że jest to najwyższa ocena jaką kiedykolwiek otrzymał BTC. Przypomnijmy, że w styczniu 2018 r. oceniony on został na C+, przez co nie znalazł się nawet w TOP10 kryptowalut.

Zobacz także: Coinbase najlepszą giełdą kryptowalut! CoinDeal i BitBay daleko w tyle

Weiss Rating

Martina D. Weiss, założyciel Weiss Ratings wskazuje, że od czasu grudniowych minimów, Bitcoin czterokrotnie zwiększył swoją wartość w mniej niż 190 dni. Zyski jakie oferuje dziś inwestorom przewyższają ryzyko, a ponadto jego technologia została ulepszona. Podkreśla on, że sieć wróciła do normy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułHM Inwest chce przenieść notowania z NewConnect na GPW 18 lipca
Następny artykułŚroda ważna dla rynków – czy przyniesie odpowiedzi na istotne pytania?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here