Naga MarketsSpółki publiczne w USA posiadają teraz bitcoiny o wartości 10 miliardów USD, zarówno dzięki zwiększonym inwestycjom, jak i październikowemu wzrostowi ceny kryptowaluty. Te publiczne instytucje w USA kontrolują teraz około 5 proc. kapitalizacji rynkowej bitcoina – tłumaczy portal longhash.com.

  • Spółki publiczne w USA posiadają już teraz BTC o wartości 10 mld USD.
  • To dobre dla rynku, bowiem zwiększa zaufanie do kryptowaluty.
  • Ryzyko niesie ze sobą tylko fakt, że rząd USA może w pewnym momencie skonfiskować te środki.

Bitcoin zyska dzięki amerykańskim instytucjom?

Portal Longhash podkreśla, że instytucjonalny popyt na BTC jest dobrym zjawiskiem dla rynku kryptowalut.

“W krótkim i średnim okresie pozytywy [dla BTC] znacznie przeważają negatywy. Ale w ciągu następnej dekady, jeśli bitcoin w końcu przekształci się w globalną walutę, która jest najbardziej wartościowa, może to wszystko stanowić pewne zagrożenie dla bezpieczeństwa [rynku kryptowalut]. W odniesieniu do wykresu BTC będącego w posiadaniu instytucji, Theta Seek powiedział: [to] „598 tys. BTC, które mogą zostać zajęte przez rząd USA. Nie podoba mi się to”.”

Źródło: Longhash

Dlaczego postawić na BTC?

Spółki publiczne lokują część swojego kapitału w bitcoiny, bowiem są zdania, że BTC staje się tzw. safe haven. Warto zauważyć, że kurs cyfrowej waluty oderwał się od ceny innych aktywów. W ostatnich tygodniach korelacja między bitcoinem a amerykańskimi akcjami dalej spadała. To zjawisko wzmacnia zaś wizerunek kryptowaluty jako środka przechowywania wartości.

Jak wcześniej informował portal LongHash, wpływ rosnącego popytu instytucjonalnego na bitcoina był również zauważalny na rynku giełdowym. Platformy, takie jak Coinbase, LMAX Digital, Bakkt i CME, od sierpnia stale odnotowują wzrost wolumenu. W związku z tym rynek kryptowalut również doświadczył wyjątkowej dynamiki rynkowej, w której bitcoin wyłącznie wzrastał, podczas gdy reszta rynku załamała się.

Obecnie wartość bitcoinów, które są w posiadaniu spółek publicznych, wynosi 10,3 miliarda USD. Łącznie 22 firmy posiadają łącznie 786 059 BTC.

Nic nie wskazuje też na to, by takie podmioty chciały sprzedawać swoje bitcoiny. Bliźniacy Winklevoss podkreślili ostatnio, że spodziewają się, że cena BTC wyniesie docelowo 500 000 USD. Z kolei CEO Microstrategy przyznał, że jego firma chce hodlować kryptowaluty przez 100 lat.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here