Naga MarketsBrytyjski historyk ekonomiczny i finansowy Niall Ferguson uważa, że Stany Zjednoczone muszą odnaleźć własną drogę do przyjęcia kryptowalut zamiast “budować własne wersje chińskiego systemu płatności elektronicznych”. W jego ocenie, administracja prezydenta-elekta Joe Bidena powinna rozważyć Bitcoina jako alternatywę dla “cyfrowego dolara”.

  • Pandemia sprzyja adopcji krptowalut
  • Chiny wyprzedziły cały świat
  • Stany Zjednoczone powinny iść własną drogą
  • Bitcoin mógłby zostać włączony do amerykańskiego systemu finansowego

Nowy prezydent USA przyczyni się do adopcji kryptowalut?

Niall Ferguson uważa, że obecna pandemia sprzyja adopcji kryptowalut, przyspieszając “rewolucję walutową” na całym świecie. Historyk zauważył jednak, że Chiny są o krok przed resztą świata we wprowadzaniu swojego cyfrowego juana i coraz częstszym korzystaniu z płatności mobilnych. Aplikacje takie jak Alipay i WeChat Pay podobno obsługują rocznie około 40 bilionów dolarów w transakcjach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Historyk uważa, że te środki stosowane przez Chiny służą jako wzór dla innych krajów rozwijających systemy płatności transgranicznych i przekazów pieniężnych. Odradzał jednak, aby Stany Zjednoczone szły tą samą drogą.

– Nawet rządy, które opierają się chińskiej penetracji finansowej, takie jak Indie, zasadniczo budują swoje własne wersje chińskich systemów płatności elektronicznych – przyznał Ferguson dodając, że zamiast dążyć do stworzenia dolara cyfrowego w stylu chińskim, tworząca się administracja Joe Bidena powinna uznać korzyści płynące z włączenia Bitcoina do systemu finansowego USA.

Niestety, osobiste poglądy prezydenta-elekta na temat kryptowalut, cyfrowej waluty banku centralnego i Bitcoina nie są jak dotąd dobrze znane, ale istnieją oznaki, że ludzie w jego administracji mogliby potencjalnie pomóc wprowadzić wirtualne waluty w bardziej przyjazne ramy regulacyjne w Stanach Zjednoczonych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułS&P 500 wzrośnie do poziomu 4 tysięcy punktów, uważa Jeff Saut
Następny artykułEBC może zawieść oczekiwania inwestorów. Euro na maksimach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here