Naga MarketsBitcoin akumuluje długie pozycje od 20 dni. Wzrost longów BTC o 60% i test szczytów z marca 2018 r.W momencie gdy notowania najstarszej kryptowaluty, Bitcoina, tracą czwartą sesję z rzędu i od miesiąca poruszają się w okolicach wielomiesięcznych dołków, na rynku akumulowana jest liczba długich pozycji, które w przypadku giełdy Bitfinex wzrastają od trzech tygodni. Ich liczba zwiększyła się o niemal 60% i testuje poziomy ostatni raz obserwowane w marcu 2018 roku, kiedy kurs BTC spadał w okolice 6400 dolarów.


Bitcoin i rosnący stos długich pozycji. Inwestorzy wierzą w dołki i liczą na odbicie

Na wykresie Bitcoina utrzymuje się niedźwiedzie i spadkowe nastawienie. Nie zmienia to jednak faktu, że od czasu rozrysowania listopadowych dołków w okolicach 6500 dolarów, traderzy na giełdzie Bitfinex dynamicznie akumulują długie pozycje wierząc najprawdopodobniej, że przetestowana strefa jest ostatecznym dołkiem trwających od czerwca spadków.

Jeszcze pod koniec listopada liczba longów wynosiła 25 tysięcy, a po 20 dniach wzrostów z rzędu sięgnęła ponad 40 tysięcy, testując maksima z marca ubiegłego roku. W tym samym czasie spada liczba krótkich pozycji, miejsca nie ma jednak tak kaskadowy ruch, jak w przypadku longów.

Długie pozycje na Bitcoinie notują nieprzerwaną serię wzrostów
Długie pozycje na Bitcoinie notują nieprzerwaną serię wzrostów

Z punktu widzenia wykresu dziennego, kurs BTC w czwartek porusza się w okolicach poziomu 7150 dolarów, tracąc od czterech dni, oddalając się od minimów z października i napierając na linię trendu z początku okresu wakacyjnego. Jeżeli notowania pokonają lokalne dołki z grudnia, wtedy nie można będzie wykluczyć ponownego testu okolic 6500 dolarów.

Bitcoin traci czwartą sesję z rzędu
Bitcoin traci czwartą sesję z rzędu

Czerwono również na rynku altcoinów – Chainlink, Ethereum i Binance Coin

Na rynku kryptowalut nadal utrzymuje się relatywny brak zmienności, cyfrowe aktywa stopniowo jednak spadają, co widać po kurczącej się kapitalizacji rynkowej wynoszącej w czwartek 196 miliardów dolarów.

Liderami porannej deprecjacji były Chainlink tracący ponad 6% oraz Ethereum i Binance Coin kurczące się o niespełna 2%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here