Naga MarketsZ analizy blockchaina głównej kryptowaluty wynikają bardzo ciekawe wnioski dot. sytuacji na rynku. Jak sugerują eksperci, mogą one wskazywać na stałą akumulację kryptowalut przez inwestorów i to trwającą od roku. Czy więc bitcoin wkrótce nas zaskoczy? Możliwe bowiem, że jesteśmy na etapie prologu do nowej hossy, a może nawet bańki.

Według stanu na dzień 14 stycznia w sieci BTC istniało aż 784 000 adresów posiadających minimum jednego bitcoina, co stanowi wzrost o prawie 11 proc. w porównaniu z 70 000 000 sprzed roku. Takie dane podaje Glassnode. Liczba ta wzrosła ponad dwukrotnie od początku 2015 r.

Bitcoin a akumulacja

„Stały wzrost jest wynikiem akumulacji przez nabywców detalicznych”, twierdzi Connor Abendschein, analityk ds. badań kryptograficznych w firmie Digital Assets Data w Denver.

Akumulację widać też w adresach, które należą do tzw. „wielorybów”, czyli największych inwestorów na rynku. Tu jednak nie mówimy już tylko o inwestorach indywidualnych, ale też firmach. Wśród najbogatszych adresów są w końcu też te, które należą do giełd. Są to adresy, które należą do Huobi, Bitfinex i Binance. Na szczycie tej listy znajduje się zimny portfel Huobi, obecnie posiadający aż 255 502 BTC.

Tymczasem liczba adresów z saldami między 0,1 BTC a 1 BTC również wzrosła o 10 procent rok do roku. Te niewielkie salda mogą jednak stanowić pozostałości po dużych transakcjach lub zasoby mniejszych inwestorów.

Magazyn wartości

„Rosnąca liczba adresów gromadzących większe ilości BTC jest znakiem, że adopcja [BTC] jako magazynu wartości rośnie”, powiedział Connor Abendschein, analityk w firmie Digital Assets Data.

Dane te są bardzo dobre dla rynku, bowiem pokazują, że rośnie liczba osób, które uważają BTC za swoisty magazyn wartości. Może też oznaczać, że w tej przestrzeni trwa akumulacja, która może okazać się ostatecznie prologiem do nowej hossy, a może nawet bańki, jak prognozują to niektórzy inwestorzy. Czy tak ostatecznie będzie? Przekonamy się wkrótce, bowiem już w maju 2020 r. czeka nas halving, który dotąd bywał zapalnikiem nowej bańki.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here