Naga MarketsBitcoin akceptowany przez kolejną spółkę z Wall Street. Palantir przyjmuje płatności w BTC
Peter Thiel

Palantir, firma zajmująca się analizą danych z siedzibą w Kolorado o wartości 30 miliardów dolarów, założona przez miliardera Petera Thiela, akceptuje teraz bitcoina od swoich klientów jako formę płatności. Spółka poinformowała o swoich nowych planach podczas ogłoszenia wyników finansowych za pierwszy kwartał, w którym przychody wzrosły o 49% do poziomu 341 milionów dolarów.

  • Akcje spółki na Wall Street najpierw otwierały się we wtorek na najniższych poziomach od listopada, aby następnie odbić o ponad 9%
  • Palantir podobnie jak Tesla chce trzymać BTC w swoim bilansie finansowym

Spółka Palantir wchodzi w świat bitcoina

Palantir informował podczas konferencji podsumowaującej pierwszy kwartał 2021 roku, że rozpoczął przyjmowanie płatności w bitcoinach (BTC). Ponadto, firma rozważa podążanie śladami Tesli i MicroStrategy poprzez dodanie BTC do swojego bilansu mówiąc, że aktywa kryptowalutowe są obecnie tematem ciągłych dyskusji wśród członków zarządu. Palantir prawdopodobnie ma ponad 2 miliardy dolarów gotówki w ręku na inwestycje.

Te artykuły również Cię zainteresują
MicroStrategy była jedną z pierwszych dużych firm, które przyjęły BTC jako aktywo rezerwowe, dokonując kilku wielomilionowych zakupów kryptowalut w 2020 i 2021 roku. Tesla weszła w przestrzeń kryptowalutową w lutym, ogłaszając, że kupiła bitcoina o wartości 1,5 miliarda dolarów. Producent samochodów sprzedał później 10% swoich udziałów w kryptowalutach, “aby udowodnić płynność BTC jako alternatywę dla utrzymywania gotówki w bilansie”.

PayPal (w którego starcie Thiel brał udział) uruchomił handel kryptowalutami pod koniec 2020 roku. W kwietniu należąca do PayPal platforma płatnicza Venmo wprowadziła handel czterema popularnymi aktywami: BTC, ETH, LTC i BCH.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania nasdaq 100 | kurs jsw | sp500 notowania | kurs btc | btc prognoza |

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here