Naga Marketssegwit2Protokół Segregated Witness (SegWit) jest znany głównie jako poprawka błędu, która była potrzebna, aby sieć Bitcoin Lightning Network działała bardziej wydajnie. Jedną ze zmian, które przyniósł, było zwiększenie limitu rozmiaru bloku. Zwiększenie ilości danych, które mogą być przetwarzane przez sieć Bitcoin co dziesięć minut oznacza również, że cyfrowy system kasowy typu peer-to-peer może przetwarzać więcej transakcji na sekundę. SegWit osiągnął właśnie najwyższy procentowy udział we wszystkich transakcjach Bitcoina.


Zobacz również: Bitcoin zatrzymał się na 10 tys. USD. Czy kurs BTC czeka dalsza deprecjacja?

SegWit z coraz większym udziałem wszystkich transakcji w sieci Bitcoin

Istnieje również mechanizm motywacyjny, dzięki któremu użytkownicy posiadający BTC mogą przechodzić na portfele obsługujące SegWit. Ta zachęta ma formę obniżonej stawki opłaty za transakcje SegWit. Jednak pomimo tej zachęty ekonomicznej większość transakcji w sieci nadal nie korzysta z SegWit.

SegWit był pierwotnie włączony w sieci Bitcoin w sierpniu 2017 r., a najnowsze dane z transactionfee.info wskazują, że uaktualnienie jest wykorzystywane przez 48,1% wszystkich płatności Bitcoin. Płatności SegWit jako procent całkowitych płatności Bitcoin osiągnęły w tym tygodniu najwyższy poziom 48,83%.

segwit

Jednak co spowodowało ostatni wzrost płatności w SegWit? Na pierwszy rzut oka można założyć, że winę ponosi niedawny wzrost kosztów transakcji Bitcoina, ale nie jest to takie oczywiste.

Według danych Coin Metrics, mediana opłaty transakcyjnej wyrażonej w USD po raz pierwszy oderwała się od stagnacji na przestrzeni miesięcy na poziomie około 0,10 USD w kwietniu, ale opłaty były nadal niższe niż 1,00 USD przez zdecydowaną większość miesiąca. W maju opłaty za transakcje BTC znacznie wzrosły, z 0,54 USD od 1 maja do 2,36 USD w dniu 31 maja. Odsetek płatności w Bitcoinie, które były obsługiwane przez SegWit, również wzrósł z 40,41% 1 maja do 45,71% 18 maja. Wzrost płatności SegWit był nieco nietypowy, a jak już wspomniano wcześniej, płatności SegWit wzrosły do ​​najwyższego poziomu w tym tygodniu.

Ta niewielka ilość danych może skłonić niektórych do wyciągnięcia wniosków, iż ​​wyższe opłaty transakcyjne doprowadziły do ​​tego, że użytkownicy Bitcoinów coraz częściej wybierali portfele obsługujące SegWit, ale jest jeszcze jeden kluczowy czynnik, który należy wziąć pod uwagę: VeriBlock.

veriblockVeriBlock to projekt, który łączy się z blockchainem Bitcoina, aby zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa dla alternatywnych łańcuchów. VeriBlock i jego nowatorski protokół konsensusowy „PoP” (Proof-of-Proof) to pierwsza i jedyna technologia na świecie, która umożliwia blokchainowi dziedziczenie bezprecedensowego termodynamicznego zabezpieczenia Dowodu Pracy Bitcoina w całkowicie zdecentralizowany, niezawisły, przejrzysty i bez uprawnień sposób („DTTP”).

Veriblock stanowi 20% lub więcej wszystkich codziennych transakcji Bitcoina, które nie używają SegWit. Wiele wskazuje na to, iż silny wzrost odsetek płatności SegWit w marcu był możliwy, ponieważ VeriBlock został wyłączony i nie korzystał w tym czasie z sieci Bitcoina.

Wracając do wysokiego poziomu wykorzystania SegWit należy zauważyć, że VeriBlock jest tak skonstruowany, aby tworzyć mniej transakcji z użyciem Bitcoina w miarę wzrostu opłat transakcyjnych. Efektem ubocznym jest to, że płatności SegWit wzrosną jako procent całkowitych płatności. W miarę jak transakcje VeriBlock spoza SegWit maleją, procent płatności SegWit w sieci powinien wzrosnąć.

Zobacz również: Blockchain i rozszerzona rzeczywistość w jednym. Poznaj Polski projekt Geon Network

Obecna aktualizacja powstała po nieudanym SegWit2x, do którego miało dojść w 2017 roku. Wtedy jednak planowano hard fork, który doprowadziłby do powstania nowej wersji Bitcoina rozwiązującej problemu z wolnym czasem potwierdzania transakcji. Ostatecznie porzucono wdrożenie tego hard forka z uwagi na obawy dotyczące bezpieczeństwa.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here