Naga MarketsWiele wskazuje na to, że adopcja bitcoina na rynku nabiera tempa, gdy cena kryptowaluty rośnie w wyniku wywołanego przez koronawirusa kryzysu. Według Coin Metrics liczba adresów w sieci BTC, na których znajdują się kryptowaluty o wartości co najmniej 10 dolarów, wzrosła ostatnio do rekordowego poziomu 16,6 miliona.

  • Rośnie liczba adresów w sieci BTC z kryptowalutami o wartości min. 10 USD.
  • Zdaniem analityków to bardzo byczy sygnał.

Bitcoin rośnie w siłę

Liczba adresów z BTC o wartości minimum 10 USD wzrosła teraz o 14 proc. w porównaniu z poprzednim szczytem wynoszącym 14,5 mln osiągniętym w styczniu 2018 r. Było to wkrótce po tym, gdy cena BTC osiągnęła ATH na poziomie 20 000 USD. Zasadniczo jest teraz więcej adresów z niewielkim saldem, niż było to widoczne w szczytowym okresie poprzedniej hossy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dane sugerują, że „szykuje się nowy cykl adopcji bitcoinów” – twierdzi Lucas Nuzzi, menedżer produktu sieciowego w firmie Coin Metrics, dostawcy danych dot. kryptowalut.

Czy aby na pewno?

Tyle że wzrost liczby adresów nie jest dokładnym wskaźnikiem bazy użytkowników bitcoina, ponieważ jedna osoba lub podmiot może mieć wiele adresów.

Mimo wszystko cena BTC rośnie. Wydaje się, że stosunkowo rzadkie pod kątem podaży aktywa, takie jak bitcoin i złoto, skorzystały na obawach dot. spadku kursu dolara amerykańskiego oraz na polityce banków centralnych i rządów zwiększającej inflację.

Ciągły wzrost cen BTC może mieć wykładniczy wpływ na wzrost liczby użytkowników, ponieważ FOMO (strach przed przegapieniem) wpływa na konsumentów.

Zgodnie z Chainalysis Market Intel w zeszłym tygodniu na giełdy wysłano 230 000 BTC (o wartości około 2,6 miliarda dolarów). Nie wiadomo, czy i ile z tych coinów zostało sprzedanych.

Dziś za 1 BTC na giełdach płaci się 11 800 USD, co przekłada się na skok ceny aktywa o 1,2 proc. w skali doby.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here