Naga MarketsGiganci z rynku finansowego mogą nie wspierać adopcji bitcoina – wyjaśnia Raoul Pal. Uważa on, że sprawa rozbija się o niezrozumienie idei kryptowaluty.

  • W tym roku MicroStrategy kupiło za 425 milionów USD bitcoiny.
  • Raoul Pal, znany finansista z Wall Street, jest zdania, że wcale nie rozpoczyna to nowego trendu na giełdzie, w ramach którego instytucje będą kupować BTC.
  • Ponoć to kwestia tego, jak BTC jest promowany.

Bitcoin a duzi gracze

Na początku tego roku MicroStrategy kupiło za aż 425 milionów USD bitcoiny. Wiele osób uznało, że to początek ważnego trendu na rynkach. Zdaniem Raoula Pala, znanej postaci na Wall Street, niekoniecznie tak musi być.

Uważa on, że decyzja firmy nie będzie raczej “napędzała korporacyjnej adopcji” w kwestii BTC. Pal powiedział podcasterowi Peterowi McCormackowi w odcinku “What Podcast Bitcoin Did”, że wszystko rozbija się o język, jakim promowana jest kryptowaluta.

– Większość firm tego nie zrobi [tj. nie kupi BTC], ale Michael [Saylor, CEO Microstrategy] jest prawdziwym wyznawcą [BTC] – wyjaśnił Pal.

Niezrozumienie tematu

O co dokładnie mu chodzi? O to, że duzi inwestorzy mogą nie rozumieć istoty BTC.

Mówienie o 100-letniej wartości pieniądza skarbnikowi Microsoftu, który może pracować dopiero przez 10 lat (…) jest nieistotne. To nie ma znaczenia. Pokaż mu efekty dywersyfikacji portfela [za pomocą BTC] w porównaniu do tego, co uzyskuje za pomocą gotówki, którą posiada (…) i powiedz: „Cóż, jeśli w to zainwestujesz, to właśnie to robi z twoim portfelem [tj. pozwala go pomnażać]”. Potem on odpowie ci: „Tak, rozumiem. Zamierzam zrobić coś takiego” [czyli zainwestować w BTC] – mówi Pal, tłumacząc jak należy lobbować za BTC.

Szereg innych inwestorów z głównego nurtu zainwestowało jednak w bitcoiny w 2020 roku. Najbardziej znanym przykładem jest chyba miliarder Paul Tudor Jones. Poza tym BTC kupiło Square. Trend “korporacyjny” jest jednak wciąż w powijakach.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here