Naga MarketsBitcoin: administracja Bidena może wycofać regulacje krypto, ostrzega bankierPrzedstawiciele czołowych amerykańskich rządowych agencji bankowych są zaniepokojeni zakusami administracji Bidena w kierunku zniesienia regulacji, które wspierały posiadających Bitcoina. Wśród nich jest m.in. jeden z przepisów wprowadzonych za kadencji Donalda Trumpa, który pozwala bankom na świadczenie usług depozytowych kryptowalut. Swoje obiekcje wobec potencjalnych planów współpracowników Bidena wyraził Brian Brooks, pełniący obowiązki głównego kontrolera waluty w Office of the Comptroller of the Currency (OCC).

  • OCC jest agencją kontrolującą 1200 banków narodowych, federalne związki oszczędnościowe oraz federalne oddziały banków zagranicznych
  • Kontroler jest zaniepokojony rekomendacjami kongresmenów dla administracji Bidena
  • Jego zdaniem jest to realizacja celów politycznych, a nie działanie dla dobra obywateli

Bitcoin może czekać zmiana na gorsze w USA, ostrzega główny kontroler OCC

Cena Bitcoina w ostatnich dniach wystrzeliła mocno w górę, jednak Brooks jest pesymistycznie nastawiony wobec sytuacji związanej ze zwyżką najpopularniejszej kryptowaluty. Nie chodzi tu jednak o zachowanie kursu, a o zmiany regulacyjne, które może wywołać wysoka zmienność Bitcoina.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Jestem zmartwiony tym, co dzieje się w związku ze zmianą administracji prezydenckiej i związanymi z tym zamiarami zniesienia ochrony regulacyjnej – zaznaczył Brian Brooks.

W lipcu, OCC pozwoliła bankom na zapewnianie usług depozytowych związanych z kryptowalutami. Brooks uzasadnia to chęcią zapewnienia ludziom możliwości bezpiecznego przechowywania kryptowalut w bankach narodowych. Obecnie przewiduje on dwie ścieżki rozwoju sytuacji.

– Jedna ze ścieżek to poszukiwanie możliwości poradzenia sobie z ryzykami związanymi z praniem pieniędzy oraz zajęcie się problemami dotyczącymi finansowania terroryzmu. Sądzę, że może to się udać. Jednocześnie staramy się stworzyć sytuację bezpieczeństwa dla konsumentów i inwestorów, a system bankowy ma w tym przypadku ważną rolę do odegrania – dodał Brooks.

– Druga ze ścieżek, która ma duży potencjał na zrealizowanie się, to upolitycznienie niektórych z tych technologicznych kwestii, takich jak właśnie kryptowaluty czy ogólnie fintech. Upolitycznić je można poprzez zniweczenie całej dobrej pracy wykonanej przez obecną administrację aby uczynić je bezpieczniejszymi oraz bardziej realnymi.

Zobacz również: Prognozy Comparic.pl na 2021 rok – kryptowaluty

Kontroler waluty odniósł się w tym przypadku przede wszystkim do listu kongresmenki Maxine Waters, która zachęcała administrację Bidena do wycofania przepisów wprowadzonych przez OCC, m.in. tych związanych z kryptowalutami.

Plus500

– Jeśli zrobimy te rzeczy, to nie jestem przekonany co do tego, abyśmy mieli fundamenty do wykonania kroków naprzód. – stwierdził Brooks. – Wszystko opiera się o skonsolidowanie korzyści z regulacji i ochrony konsumentów, którą staramy się wdrożyć. To musi pozostać. – zaznaczył.

Brooks odniósł się do roli rządu jako urzędu zapewniającego właściwe regulacje i organizację rynków, aby ludzie dokonujący transakcji korzystali z łatwości i przejrzystości systemu oraz nie byli narażeni na oszustwa. Jego zdaniem oznacza to także po części pewne możliwości śledzenia oraz brak anonimowości.

– To jest realna polityczna debata. – stwierdził. – Ludzie mogą nie zdawać sobie sprawy, ale jest pewna wiodąca grupa w Kongresie, która zachęca nadchodzącą administrację Bidena do wycofania części z tych zabezpieczeń pomagających obywatelom. Sądzę, że jest to czynione z pobudek politycznych, a nie chęci ochrony inwestorów – zakończył Brooks.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here