Naga MarketsBitcoin zyska na użyciu w czasie kryzysu? Wiodąca firma analityczna z rynku blockchaina, Chainalysis, odkryła, że ​​pandemia COVID-19 i globalny kryzys gospodarczy wpływają w naprawdę zaskakujący sposób na nawyki konsumentów dot. kryptowalut.

W nowym raporcie opublikowanym 30 marca Chainalysis opisuje, w jaki sposób trendy dot. bitcoina w trzech obszarach – usługach, grach hazardowych i darknecie – zmieniły się w wyniku epidemii i kryzysu.

Bitcoin zyska dzięki kryzysowi?

Badanie wykazało, że istnieje silna, pozytywna korelacja między ceną BTC a faktycznym korzystaniem z kryptowaluty. Chodzi o to, że im więcej warty jest bitcoin, tym bardziej prawdopodobne jest, że jego posiadacze zaczną nim płacić.

Od wybuchu epidemii COVID-19 ta korelacja osłabła o około połowę, a całkowita wartość wydatków za pomocą BTC spadła. Posiadacze BTC faktycznie wydają ich mniej, ale spadek ten jest tak dramatyczny, jak można by się spodziewać.

Rynki Darknetu

Najbardziej rzuca się jednak w oczy zmiana zachowania użytkowników na platformach w darknecie, co zwykle ma słabą, ujemną korelację z ceną bitcoina. Jednak od momentu wybuchu epidemii korelacja ta uległa odwróceniu i wzmocnieniu, co doprowadziło do znacznego zmniejszenia przychodów z tych rynków.

Możliwe, że wynika to z tego, że ogólnie spadł popyt na nielegalne substancje, takie jak narkotyki.

„Ostatnie doniesienia wskazują, że meksykańskie kartele narkotykowe mają trudności z pozyskiwaniem fentanylu, ponieważ chińska prowincja Hubei – centrum światowego handlu fentanylem – mocno oberwała jako epicentrum wybuchu epidemii. Takie zakłócenia […] mogą utrudniać sprzedawcom z rynków darknetu prowadzenie działalności” – czytamy w raporcie.

W przypadku hazardu zauważalna jest nieznaczna, dodatnia korelacja z ceną bitcoina. Zupełnie jakby ten rynek był niezależny od tego, co dzieje się w gospodarce.

Chainalysis kończy swój raport stwierdzeniem, że wraz ze stopniowym powrotem Chin na rynki po kryzysie związanym z COVID-19 wydaje się, że aktywność w darknecie stopniowo będzie się poprawiała. To ostatnie nie jest oczywiście dobrym zjawiskiem, bowiem wątpliwe, by jakikolwiek fan BTC chiał, by kryptowaluty kojarzyły się w ten sposób.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here