Naga MarketsDodruk Rezerwy Federalnej osiąga w dobie pandemii absurdalny poziom, ale czy naprawdę doprowadzi to do rekordowej inflacji? I jak wpłynie to na kurs bitcoina. Postaramy się odpowiedzieć na te własnie pytania.

  • Dodruk dolarów przed Fed trwa.
  • Jak wpłynie do na ceny i kurs BTC?

Dodruk dolarów a bitcoin

W liście do inwestorów opublikowanym 29 lipca, dyrektor generalny Pantera Capital, Dan Morehead, zauważył, że Stany Zjednoczone wydrukowały w najbliższej przyszłości szokującą kwotę pieniędzy na rzecz walki z kryzysem finansowym wywołanym pandemią.

– Stany Zjednoczone wydrukowały więcej pieniędzy w czerwcu niż w pierwszych dwóch wiekach po ich założeniu – napisał Morehead. – W ubiegłym miesiącu deficyt budżetowy USA – 864 miliardy dolarów – był większy niż całkowity dług zaciągnięty od 1776 do końca 1979 roku – dodał.

Morehead dał do zrozumienia, że ​​Pantera Capital postrzega bitcoina jako coś, co może pomóc przetrwać obecny kryzys.

Z tym pierwszym bilionem [wydrukowanych dolarów] pokonaliśmy brytyjskich imperialistów, kupiliśmy Alaskę i Luizjanę, pokonaliśmy faszyzm, zakończyliśmy Wielki Kryzys, zbudowaliśmy system autostrad międzystanowych i udaliśmy się na Księżyc – wylicza inwestor.

Inflacja a BTC

Morehead przytoczył wynikającą z powyższego inflację jako główny powód, dla którego należy „wyjść z pieniądza papierowego i zająć się bitcoinem”. Według prezesa „nie ma potrzeby podawania liczb skorygowanych o inflację [w przypadku bitcoin], ponieważ nie ma inflacji”.

Poza tym rosnąca liczba dolarów w obiegu – zgodnie z prawem podaży i popytu – powinna sprawić, że cena BTC względem USD będzie rosła.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here