Naga MarketsBitcoin powraca do łask? Wiele na to wskazuje. I nie chodzi tylko o to, że cena kryptowaluty wzrosła, ale też o liczbę wyszukiwać hasła “bitcoin”, którą rejestrują topowe wyszukiwarki internetowe na całym świecie.

Shenliancaijing opublikowało obecnie raport, który wykazał, że liczba zapytań dotyczących bitcoina w Baidu skoczyła aż o 183 proc w ciągu ostatnich trzydziestu dni. Pokazuje to, że rynek kryptowalut odradza się choćby w Chinach.

To jednak nie wszystko. Okazuje się, że i inne dane świadczą o tym, że na rynek wracają lub planują powrócić też obywatele innych krajów.

Bitcoin a Google Trends

Jeden z użytkowników Reedita opublikował na portalu wyniki własnego badania, które sugerują, że rośnie liczba ludzi, którzy chcą teraz kupić, a nie sprzedać BTC.

Samo jednak spojrzenie na dane z Google Trends pokazuje, że inwestorzy coraz poważniej myślą o kupowaniu BTC. Szerzej pisaliśmy o tym w tym miejscu.

Powody skoku zainteresowania

Jaki jest powód tych skoków? To proste. Po pierwsze, kryptowaluty mocno potaniały w wyniku pierwszej fali paniki na rynkach, którą wywołał koronawirus. Do tego dochodzi fakt, że z rynku znikają metale szlachetne. Nawet analizując ofertę polskich sklepów ze złotymi i srebrnymi monetami widzimy, że ta mocno się skurczyła lub tych w ogóle nie można już kupić.

Do tego coraz częściej giełdy zawieszają notowania. W sieci można nawet znaleźć informacje o tym – dodajmy, że mogą być to jednak plotki – że giełdy mogą zostać zamknięte na jakiś czas.

Patrząc na to, co się dzieje, zauważmy, że BTC jest płytkim rynkiem, którego zaś nie można zamknąć decyzją władz. Nawet jeśli inwestorzy wykupiliby wszystkie coiny z rynku, pozostają jeszcze i inne kryptowaluty – Ether, Litecoin, Bitcoin Cash itd.

Wszystko to powoduje, że można dziś zakładać scenariusz, w którym choćby część kapitału z rynku kruszców i giełd przeleje się na platformy cyfrowych aktywów. Efektem byłby wielki wystrzał kursu BTC i czołowych altcoinów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv