Naga MarketsBitcoin (BTC) osiągnął właśnie poziom ok. 9 000 USD. Jest spora szansa, że go przebije. Potem do pokonania pozostanie mu pułap 10 000 USD. Co będzie miało miejsce dalej?

Dane z Coin360 i Cointelegraph Markets wykazały już nawet, że para BTC/USD w końcu wzrosła do granicy 9 000 USD. Coinmarketcap wskazuje, że do tego poziomu jeszcze trochę pozostało, ale stosunkowo niewiele. Portal pokazuje, że kryptowaluta najdrożej kosztowała 8 945 USD.

 

Bitcoin walczy o nowy rekord w 2020 r.

Styczeń 2020 r. jest bardzo szczęśliwym okresem dla byków na rynku BTC. Co znamienne, w grudniu inwestor Peter Schiff – wielki fan złota – kpił sobie z fanów kryptowalut, że bitcoin jako jedyne aktywo nie rośnie. W tym czasie na wykresie zyskiwało złoto i srebro.

Teraz BTC odrabia ten stracony czas. Osiąga poziom okolic 9 000 USD. Przed nim jednak jeszcze i tak kluczowa walka o ważny psychologiczny poziom 10 000 USD. Potem zaś mamy jeszcze ATH – 20 000 USD. Nie namawiamy do otwierania szampanów. Jest dobrze, ale przed nami może być jeszcze wiele wątpliwości i sprzecznych emocji.

 

Dzisiejszy dzień może być kluczowy dla kursu pod kątem średnioterminowy. Jeśli dzień zakończymy mocnym przebiciem 9 000 USD, weekend i kolejny tydzień możemy spędzić pędząc na grzbietach byków.

Co ważne, rosną też wskaźniki dot. sieci BTC. Hash w czwartek osiągnął nowy rekord w swojej historii.

Z kolei dane z Google Trends pokazują, że w skali globu rosną też wykaszliwania hasła „Bitcoin”. Są na najwyższym poziomie od końca października.

Altcoiny

Rosną też altcoiny. Ether jest wyceniany na 170 USD i zdrożał w skali 24 h o ok. 5 proc. Token XRP zyskał ok. 4 proc. i dziś kosztuje 0,23 USD.

Spośród dwudziestu największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej zwycięzcą jest jednak Ethereum Classic (ETC), które urosło o ponad 30 proc. do 9,98  USD. Zdrożało też Chainlink (LINK) i Cosmos (ATOM), z których oba zyskały kilkanaście proc. w skali 24 h.

Co dalej? Jeśli BTC przebije 10 000 USD, może to oznaczać, że powoli wchodzimy w okres prebańkowy. Na razie jednak sugerujemy trzymanie emocji. na wodzy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here