Naga MarketsBitcoin: 89% osób martwi się co stanie się z ich kryptowalutami po śmierciWiększość młodszych posiadaczy kryptowalut martwi się, co stanie się z ich kryptowalutami po ich śmierci.

  • Według nowego badania portalu cremationinstitute.com, większość fanów BTC martwi się, co stanie się z ich coinami po ich zgonie.
  • 65 proc. millennialsów ma jakiś pomysł, co ich bliscy mają zrobić z BTC po ich śmierci.

Bitcoin: po z nim zrobić po śmierci?

Według ankiety przeprowadzonej wśród 1150 uczestników między październikiem 2019 r. a czerwcem 2020 r. przez Cremation Institute, większość posiadaczy kryptowalut jest zaniepokojonych tym, co stanie się z ich cyfrowymi aktywami po ich śmierci.

W badaniu aż 89 proc. inwestorów martwiło się tym, czy ich aktywa kryptowalutowe zostaną przekazane ich rodzinie lub przyjaciołom po ich śmierci, przy czym żadni respondenci nie stwierdzili, że „wcale” nie są zaniepokojeni.

Młodsze pokolenia – osoby w wieku 18–40 lat – z dużym prawdopodobieństwem nie będą miały żadnego planu dot. swoich zasobów cyfrowych po ich zgodnie. Tylko 65 proc. millennialsów i 41 proc. przedstawicieli pokolenia Z stwierdziło, że przygotowali jakieś instrukcje dotyczące swoich kryptowalut na wypadek, jakby odeszli z tego świata.

Dla tych, którzy zgłosili posiadanie planu, większość – 65 proc. – stwierdziła, że ​​zostawili instrukcje dotyczące swoich aktywów w domu, gdzie podobno beneficjent mógł je łatwo znaleźć. Tylko 2 proc. używało „bezpiecznych” rozwiązań, takich jak sejfy, a 32 proc. używa pamięci USB lub komputera do przechowywania takich instrukcji.

Utracone zasoby cyfrowe

Problem jest realny. Firma ubezpieczeniowa Coincover z rynku kryptowalut szacuje, że prawie 4 miliony bitcoinów (BTC) – wartych ponad 37 miliardów dolarów – zostało skutecznie wycofywanych z obiegu po utracie kluczy prywatnych.

Pamiętajmy zresztą o słynnym upadku giełdy Quadriga z Kanady. Ta utraciła dostęp do środków swoich klientów po tym, jak jej założyciel – Gerald Cotten – zmarł w czasie wjazdu do Indii. Tylko on miał klucze prywatne do portfeli firmy.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here