Naga MarketsBitcoin i inne kryptowaluty od dawna cieszą się większą popularnością wśród młodszych pokoleń niż starszych (choć istnieją pewne godne uwagi wyjątki). Mimo trwających od drugiej połowy czerwca br. spadków, tylko od początku roku, cena BTC wzrosła o ponad 95%. Oczekuje się jednak, że w najbliższych czasach wzrośnie ona jeszcze bardziej, gdy tylko Millenialsi i osoby z pokolenia Z dojrzeją finansowo.


Bitcoin coraz bardziej popularny

Najnowszy raport Grayscale Investments Bitcoin Trust wykazał, że Bitcoin znajduje się w pierwszej piątce inwestycji Millenialsów obok gigantów technologicznych takich jak Amazon, Apple, Tesla i Facebook, a przed Netflixem i Microsoftem.

Według danych amerykańskiego banku i maklera papierów wartościowych Charles Schwab, Grayscale Investments Bitcoin Trust, który w trzecim kwartale br. zanotował trzykrotny wzrost wpływów w stosunku do poprzedniego kwartału, do 255 milionów dolarów jest wśród Millenialsów obecnie bardziej popularny niż akcje konglomeratu Warrena Buffetta Berkshire Hathaway, studia filmowego Walt Disney i największego chińskiego detalisty internetowego Alibaby.

Bitcoin coraz bardziej popularny wśród Millenialsów
Źródło: CHARLES SCHWAB

W sposobie inwestowania następuje zmiana pokoleniowa

Raport nawiązuje do badań przeprowadzonych na początku tego roku, które wykazały rosnące zainteresowanie inwestycjami w BTC i waluty kryptograficzne wśród Millenialsów i młodszych pokoleń, które zajmują się długoterminowymi skutkami globalnego kryzysu finansowego i brakiem zaufania do tradycyjnego sektora usług finansowych.

Na początku tego roku Grayscale Investments rozpoczęła kampanię o nazwie #DropGold, mającą na celu stworzenie “portfeli inwestycyjnych odzwierciedlających fakt, że bitcoin stał się cyfrowym złotem dla dzisiejszych, myślących przyszłościowo inwestorów”.

– W sposobie, w jaki inwestorzy indywidualni podchodzą do inwestowania, następuje zmiana pokoleniowa. Jesteśmy głęboko przekonani, że inwestycje w złoto zostaną przesunięte na rzecz bitcoina, ponieważ Baby Boomers zaczynają przekazywać swój majątek młodszemu pokoleniu inwestorów, który nie został podniesiony na poziomie złota – powiedział wówczas Barry Silbert, założyciel i dyrektor generalny Digital Currency Group i jej spółki zależnej Grayscale Investments.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułSuper Czwartek na rynku Forex – czego należy się spodziewać?
Następny artykułPre-Market: DAX i Nasdaq ponownie podbijają. Oczekiwanie na wejście rynku US
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here