Naga MarketsBitcoin 5 dni z rzędu broni poziomu 10 tys. USD. To czas na odbicie BTC?W przeciągu ostatnich 24 godzin notowania Bitcoina rosły zaledwie o 1,4%, a liderami umocnień pozostają mniejsze kryptowaluty, w tym TRON, Cardano, Monero i Bitcoin SV rosnące od 5 do nawet 8 procent. Kurs BTC w poniedziałek ponownie bronił jednak psychologicznej strefy wsparcia 10 tysięcy dolarów i piąty dzień z rzędu stawiał aktywny opór presji zleceń sprzedażowych. Czy taka duża aktywność obronna kupujących może świadczyć o zbliżającym się odbiciu?

  • TRON rośnie we wtorek o 8% do poziomu 0,033 dol., Cardano umacnia się o 6,5% do 0,095 dol., Monero zyskuje 5,2% i kosztuje 82,95 dol., a Bitcoin SV rośnie 5% i kosztuje 174,31 dol. (dane z ostatniej doby podawane przez Coinpaprika.com)
  • Bitcoin w poniedziałek rósł o 1,14% po wcześniejszym teście poziomu 9880 dol., a wtorkowa sesja przynosi próbę nieznacznej korekty.
  • Kurs BTC aktywnie broni psychologicznego wsparcia i jeżeli taka tendencja nadal się utrzyma nie można wykluczyć mocniejszego odbicia

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin w środkowym boxie. Ruszy w górę, czy w dół?

Od końca maja Bitcoin porusza się w technicznej strukturze pomiędzy poziomami 9-10, 10-11 oraz 11-12 tys. dolarów. Obecnie testuje dolne ograniczenie struktury środkowej i jeżeli to zostanie ostatecznie wybronione, to kurs BTC (zgodnie z zasadą handlu w konsolidacjach i boxach) powinien ruszyć w kierunku górnego ograniczenia pokrywającego się z minimami sierpniowymi tuż nad poziomem 11 tys. dolarów.

Zanegowaniem tego scenariusza będzie zejście poniżej poziomu 10 tys. dol., a wtedy praktycznie nic nie stanie na przeszkodzie, aby Bitcoin spadał ponownie w stronę minimów z lipca na wysokości 9 tys. dol. (deprecjację ewentualnie zatrzymać może 200 EMA w okolicach 9,7 tys. dol.).

Bitcoin walczy z poziomem psychologicznego wsparcia. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

TRON dynamicznie koryguje 3. dzień z rzędu. Na rynku altcoinów przeważa kolor zielony

Zyskujący najmocniej we wtorek TRON kontynuuje rozpoczętą w niedzielę korektę po dwóch dniach silniejszej deprecjacji. W efekcie kryptowaluta powraca nad poziom 0,033 dol. i rośnie najszybciej wśród 20 największych cyfrowych aktywów pod względem ogólnej kapitalizacji.

Pozostając przy wskaźniku kapitalizacji, to łączna wartość wszystkich kryptowalut znajdujących się w obiegu rośnie we wtorek o ponad 2,5% i wynosi 333 miliardy dolarów. Cały czas jest to o ponad 60 miliardów mniej niż w kluczowym momencie na przełomie sierpnia i września, kiedy wartość cyfrowych aktywów testowała wielomiesięczne maksima.

Coin360.com

Powyższa mapa cieplna potwierdza, że na rynku cyfrowych aktywów dominują obecnie wzrosty i jedynie niewielki odsetek największych tokenów traci.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here