Naga MarketsBitcoin: 47 tys. dol. jednym z najsilniejszych wsparć w historii BTC, uważa GlassnodeKryptowalutowa firma analityczna Glassnode poinformowała w comiesięcznym newsletterze, że znaczące wsparcie dla bitcoina widoczne jest na wysokości poziomu 47 tys. dol. Ma być ono najsilniejszym zidentyfikowanym w przypadku BTC od czasu kiedy najstasza kryptowaluta pokonała poziom 11 tys. dol. pod koniec 2020 r.

  • Lutowa korekta cen bitcoina wywołała akumulację wśród dużych graczy, jak i górników, wynika z analizy Glassnode
  • W strefie 45,5-48,9 utworzyła się “ściana wolumenowa”, która jest naturalnym wsparciem dla cen bitcoina. Najsilniejszym od 2020 r.
  • Ostatni raz tak silną strefę wsparcia stanowił poziom 11 tys. dol.

Bitcoin może liczyć na wsparcie 6,5% podaży w okolicach 47 tys. doo.

Według raportu Glassnode z 8 marca, około 1,2 miliona bitcoinów zostało przeniesionych, gdy cena BTC poruszała się między poziomami 45 500 a 48 900 dol. po odbiciu się od lokalnego dołka w zeszłym tygodniu. Dyrektor technologiczny spółki, Rafael Schultze-Kraft zauważył, że w przybliżeniu 6,5% podaży BTC zostało przeniesione właśnie w tym zakresie cenowym.

Te artykuły również Cię zainteresują
– W rzeczywistości, jeśli spojrzymy na UTXO Realized Price Distribution, poziom wsparcia on-chain na 47 173 dol. jest największy od momentu osiągnięcia poziomu 11 tys. dol.. Ponadto, blok aktywności on-chain pokazany na zielono poniżej, nie jest tylko konkretną ceną dołka, ale zamiast tego dużą strefą wsparcia. Widzimy, że trwały i znaczący wolumen został zawarty pomiędzy 45,5-48,9 tys. dol. Zakres ten reprezentuje obecnie jeden z największych poziomów akumulacji BTC on-chain w historii, z pewnością największy od czasu przełamania ATH z ostatniego cyklu – wyjaśnia firma.

Podczas gdy Glassnode zasugerował, że duże ruchy bitcoina mogą wskazywać na akumulację, firma przyznała jednocześnie, że skok w aktywności on-chain może być również przypisany sprzedawcom ścigającym się, aby wprowadzić swoje monety na giełdy:

Ważnym pytaniem, które musimy zadać, jest to, czy ten wolumen on-chain jest związany z akumulacją, czy też zamiast tego jest to pośpiech do wyjścia przez sprzedawców – pyta w wiadomości mailowej Glassnode.

Autorzy raportu zauważyli jednak, że liczba BTC trzymanych na giełdach kontynuuje swój ostatni trend spadkowy – w minionym tygodniu z platform scentralizowanych wycofano 32,5 tys. BTC.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sytuacja na giełdzie | biomed lub akcje | kurs dolara prognoza | nasdaq | pgnig forum |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here