Naga Marketsbitcoin płonieWedług niedawnego badania przeprowadzonego przez Bitflyer – Bitcoin staje się nadal popularniejszy w Stanach Zjednoczonych. Wyniki wskazują, że kryptowaluta mimo dość burzliwego zachowania na przestrzeni ostatnich lat staje się oficjalnie 4-tą pod względem najpopularniejszych instrumentów finansowych w USA. W Japonii z kolei – wraz z odległością geograficzną zmienia się postrzeganie rynku kryptowalut. Jaka jest różnica?

  • Zdaje się, że rynek popularnego Bitcoina nadal zyskuje na popularności w USA
  • Według przeprowadzonych badań sentymentu inwestorów nie wszędzie wyniki są podobne
  • Stany Zjednoczone stają w czołówce najbardziej entuzjastycznych inwestorów wobec BTC
  • Tymczasem wyniki badania w Japonii mogą zdziwić

Japonia jednym z najbardziej konserwatywnych krajów w kwestii inwestycji?

Ciekawe badania przeprowadzone przez prywatną firmę z siedzibą w Tokio w Japonii, Bitflyer wykazują, że Japonia może być jednym z najbardziej konserwatywnych krajów, obawiających się względnie “nowych” instrumentów finansowych. Podczas gdy ankietowani inwestorzy w Stanach Zjednoczonych wykazali, że BTC jest odbierany przez nich bardzo pozytywnie (ponad 76 procent ankietowanych) w Japonii ten współczynnik jest odmienny. Tam inwestorzy wskazali, że w 78 procentach postrzega kryptowaluty negatywnie, co jest znacznym zdziwieniem biorąc pod uwagę fakt, iż to często kraje Azjatyckie stawiane sa na wzór innowacji inwestycyjnej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Idąc dalej, badania wykazują, iż najbardziej rozpoznawalna kryptowaluta – Bitcoin staje się w Stanach Zjednoczonych 4-tą pod względem najpopularniejszych instrumentów finansowych. Uwidocznione jest to zwłaszcza w ostatnim okresie – kiedy rynek BTC skakał na rekordowe poziomy znacznie przekraczając te z przełomy 2017 – 2018 roku.

wykres BTC H4 04.02.2021
BTC H4 04.02.2021, Tradindview

Wniosek jaki nasuwa to fakt, że całkowicie przeciwstawne wyniki badań pokazują, jak bardzo te dwa rynki są od siebie oddalone w akceptacji kryptowalut. Jednocześnie podkreślając rosnące zainteresowanie społeczeństwa inwestycjami widać, jak spora dysproporcja rodzi się na polu instrumentów niebędących tymi “klasycznymi” przynajmniej do tego momentu. Z jednej strony Japonia często utożsamiana jest nowoczesnym podejściem w wielu dziedzinach – w tym w inwestycjach, z drugiej zaś wydaje się, że Japonia narażona na często nowe i nieznane produkty – ogranicza ryzyko do instrumentów o wyższym ryzyku. BTC w ostatnim czasie generuje potężne ruchy – sięgające nawet po kilkadziesiąt tysięcy dolarów na sesję, co idealnie wpasowuje się w taki rynek.

Według dalszych wyników okazuje się, że Bitcoin w USA przewyższa już popularnością nawet.. Złoto. Te – utożsamiane z podejściem typu “safe haven” poszło w odstawienie na rzecz kryptowaluty. Obecnie na najwyższych miejscach plasują się: nieruchomości, akcje, rynek kryptowaluty – BTC oraz złoto.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena euro | gpw spółki | bitcoin notowania | cena złotówki | euro cena |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here