Naga MarketsPo niezwykle dynamicznych spadkach z początku tygodnia, cena Bitcoina od środy powoli pnie się do góry. Mimo, że wzrosty te są zdecydowanie spokojniejsze niż wcześniejsza deprecjacja, to w dalszym ciagu dostrzec można potencjał ich kontynuacji.


Bitcoin wróci powyżej 8250 USD?

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że w wyniku poniedziałkowych i wtorkowych spadków bitcoin kurs osunął się o ponad 1300 USD, co stanowiło niemal 15%. W wyniku tej deprecjacji wycena cyfrowego złota znów znalazła się poniżej bariery 8 tys. USD. Niewykluczone jednak, że jeżeli tylko trwające od środy wzrosty będą kontynuowane, w najbliższym czasie kurs dotrze w okolice 8250 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem najbliższy istotny opór. Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten dość precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków, niewykluczone, że w jego okolicy znów pojawi się reakcja podażowa. W chwili pisania tego artykułu cena BTC oscyluje w okolicy 7935 dolarów.

Mimo wzrostów BTC, na szczególną uwagę zasługuje także Bitcoin 2, którego wycena wzrosłą na przestrzeni ostatnich 24 godzin o ponad 407% a w ciągu 7 dni aż o 653%.

Bitcoin 2

Więcej na temat obecnej sytuacji kryptowalut w porannym programie Crypto Flash telewizji internetowej Comparic24.tv:

  • Facebook pobierać będzie 10 milionów dolarów od nodów GlobalCoina
  • John de Mol pozywa Facebooka za wykorzystanie wizerunku
  • Celer Network – czym jest i co może wnieść?
  • SL Benfica przyjmie płatności kryptowalutami

Hakerzy stworzyli fałszywą giełdę kryptowalutową

Anonimowi hakerzy stworzyli szkodliwe oprogramowanie w postaci witryny podszywającej się pod platformę kryptowalutową Cryptohopper w celu dystrybucji wirusów takich jak trojany, które kradną informacje, atakują koparki do wydobywania kryptowalut oraz kradną hasła.

Ponieważ Cryptohopper wygląda jak legalna platforma transakcyjna, jeśli jeden z jej użytkowników omyłkowo trafi do fałszywej wersji witryny i zainstaluje trojana, jego dane mogą zostać skradzione i wykorzystane do kradzieży kryptowalut przechowywanych na platformie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZnamy kolejne szczegóły dot. kryptowaluty Facebooka
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: Idea Bank – zajęcie środków pod odszkodowania i kolejna obniżka ratingu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here