Naga MarketsDłoń wkładająca Bitcoina (BTC) do portfelaZnaczna część bitcoinów nie zmieniła właściciela od ponad siedmiu lat, wskazała wczoraj platforma analizy rynku Unfolded, powołując się na dane z „HODL Wave”, wskaźnika analitycznego Glassnode. Ogromna część podaży BTC nie zmieniła posiadacza od dłuższego czasu, co sugeruje, że monety zostały zgubione, zapomniane lub czekają na dogodny moment sprzedaży. Kurs BTC/USD silnie wzrasta w środę ponownie przebijając psychologiczną barierę 50 000 USD.

  • Zamrożone 160 miliardów dolarów wyrażonych w BTC
  • W ostatnich latach wiele bitcoinów zostało utraconych w wyniku wypadków, śmierci i zapomnienia haseł
  • Zaledwie 3,5 miliona BTC było przedmiotem „aktywnego” obrotu na otwartym rynku

BTC: ponad 3,3 miliona bitcoinów nie zmieniło właściciela od siedmiu lat

Wskaźnik analityczny Glassnode śledzi okres między transakcjami bitcoina i przedstawia makro widok tego, jak długo dana moneta jest trzymana w danym portfelu. HODL Wave pokazuje, że ponad 3,3 miliona bitcoinów nie zmieniło właściciela od ponad siedmiu lat. Kwota ta stanowi 17,87% krążącej podaży BTC – i jest warta oszałamiające 160 miliardów dolarów przy obecnych cenach rynkowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Portfele HODLerów to niekoniecznie same „wieloryby”, które nadal trzymają BTC, aby sprzedawać po lepszych cenach. W ostatnich latach wiele bitcoinów zostało utraconych w wyniku wypadków, śmierci i zapomnienia haseł.

Wiele z tych wczesnych portfeli nabyło bitcoina po niskich cenach lub wydobyło go i albo zgubiło, zapomniało, albo po prostu nie ma do niego dostępu. Do 2013 roku bitcoin był prawie postrzegany jako pieniądz monopolistyczny przez wielu, którzy nie dostrzegali, czym może się stać najpopularniejsza kryptowaluta – wyjaśnił Tim Frost, dyrektor generalny YIELD App.

Raport firmy analitycznej Chainalysis z zeszłego roku wskazał, że prawie 3,7 mln bitcoinów (lub 20% krążącej podaży w ciągu ostatnich pięciu lat) zostało zagubionych. W tym samym raporcie stwierdzono, że zaledwie 3,5 miliona bitcoinów było przedmiotem „aktywnego” obrotu na otwartym rynku, a aż 11,4 miliona BTC było utrzymywanych jako inwestycja „długoterminowa”.

Jednak Tim Frost uważa, że zawsze istnieje szansa, że ​​ich właściciele nagle uzyskają dostęp do swoich bitcoinów.

Te portfele są potencjalnymi młotami, które w każdej chwili mogą spaść na rynek – podkreślił.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin (BTC) ponownie powyżej 50 000 USD

Notowania BTC/USD po spadku w miniony piątek do poziomu 43 000 USD odnotowują silny wzrost w ostatnich sesjach. W środę kurs bitcoina wzrasta ponad 6% z impetem przebijając okrągły poziom 50 000 USD. Dalszy wzrost ceny powinien doprowadzić do ponownego testu tegorocznego maksimum 58 354 USD. Z drugiej strony główne wsparcie nadal stanowi poziom 42 000 USD (szczyt ze stycznia 2021 roku).

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos akcję | s&p 500 spółki | polski złoty kurs | wykres bitcoin |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here