Naga Marketsnapis BTCUSD na tle wykresuCena Bitcoina wzrosła w ostatnim czasie powyżej 48 tysięcy dolarów. Oznacza to, że tylko od marca 2020 r., tj. w ciągu zaledwie 11 miesięcy najstarsza z walut wirtualnych podrożała o ponad 1 150 proc. z 3 850 USD 13 marca 2020 r. do 48 216 USD wczoraj. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że kapitalizacja BTC przekroczyła 865 miliardów dolarów, co czyni go 14. walutą na świecie.

  • Cena BTC przekroczyła 48 tysięcy dolarów
  • Kapitalizacja Bitcoina przekroczyła 865 miliardów dolarów
  • Bitcoin 14. walutą świata, jest większy niż rubel rosyjski 

Bitcoin wart więcej niż rubel 

Ostatnia zwyżka notowań Bitcoina sprawiła, że kapitalizacja najstarszej z kryptowalut przekroczyła barierę 865 miliardów dolarów. Fakt ten sprawił, że BTC przekroczył pod względem market cap rosyjskiego rubla i plasuje się obecnie na 14. miejscu pod względem wielkości walut na świecie, tuż za frankiem szwajcarskim.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że polski złoty znajduje się w tym zestawieniu dopiero na 22 miejscu.

Źródło: https://fiatmarketcap.com/

Mimo, że pierwsza w historii kryptowaluta została zaprojektowana jako forma “cyfrowej gotówki” w systemie peer-to-peer z zamiarem umożliwienia ludziom dokonywania bezpośredniej wymiany wartości z pominięciem pośredników w postaci banków, to jednak obecnie mało osób faktycznie wykorzystuje BTC do dokonywania mikropłatności.

Wiele osób traktuje bowiem kryptowaluty jako instrumenty czysto spekulacyjne. Jest też druga grupa osób, które widzą w tym ogromny potencjał i uznają BTC za formę cyfrowego złota mającego chronić ich oszczędności przed inflacją.

Fakt ten sprawia, że zamiast używać Bitcoina do płacenia za towary i usługi, inwestorzy “trzymają” go w swoich portfelach, bądź spekulują zawierając transakcje na wzrosty i spadki jego wartości.

Ci, którzy wydają go w celu dokonywania płatności za jakieś dobra bądź usługi często później tego natomiast żałują, gdy patrzą jak jego cena rośnie. Mimo to, nic nie stoi na przeszkodzie, aby Bitcoin i inne aktywa kryptowalutowe były wykorzystywane jako środek płatniczy wszędzie tam, gdzie są akceptowane. I choć ilość takich punktów wciąż jest mocno ograniczona, to z pewnością istnieje ich znacznie więcej niż tych, którzy przyjmą płatność w formie fizycznej monety czy sztabki złota.

Dlatego też, niezależnie od jego obecnego zastosowania, Bitcoin jest nadal walutą w swojej istocie. I choć kryptowaluta jest jeszcze daleka od dorównania złotu pod względem kapitalizacji, jako waluta przebija inne narodowe supermocarstwa.

Najnowszą walutą, którą Bitcoin wyprzedził pod względem całkowitej wartości, jest rosyjski rubel. Kryptowaluta, która kiedyś była nic nie warta, jest teraz bardziej wartościowa niż cała podaż rosyjskich pieniędzy, która istnieje globalnie.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen gpw | kursy walut online | prognozy dolara | spółki giełdowe | giełda rekomendacje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDolar dalej słabnie, a euro systematycznie drożeje
Następny artykułFundusz dłużny uniwersalny, czyli alternatywa dla “zerowego” oprocentowania lokat
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here