Naga MarketsBitcoin 13 razy odrzucał poziom 40 tys. dol. Peter Brandt ostrzega przed korektą BTC
Peter Brandt

W momencie gdy bitcoin (BTC) próbuje bez większego efektu pokonać trwale okrągły opór na wysokości 40 tysięcy dolarów, weteran rynku towarowego Peter Brandt postanowił podzielić się na Twitterze swoim niedźwiedzim ostrzeżeniem. Jak wskazał, notowania kryptowaluty od 19 maja aż trzynaście razy odrzucały wspomniany poziom.

  • Brandt zwrócił uwagę na fakt, że największa kryptowaluta już ponad tuzin razy nie pokonała oporu podczas jego testu
  • Po nieudanym wybiciu 40 000 dolarów w połowie maja, kryptowaluta skorygowała się o ponad 30 procent w nieco ponad tydzień i spadła 22 czerwca poniżej poziomu 29 tys. dol.
  • Założyciel NorthmanTrader Sven Henrich ostrzegł niedawno, że letnie rajdy BTC mają tendencję do załamywania się, co miało miejsce w ostatnich latach. Jego wypowiedź pokrywa się z ostrzeżeniem Brandta
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Peter Brandt ostrzega przed potencjalną korektą bitcoina

Co wspólnego mają ze sobą okresy od 19-27 maja, 14-16 czerwca oraz 26-29 lipca? Takie pytanie na swoim Twitterze zadał w piątek Peter Brandt, trader i analityk z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem.Jak zauważa, właśnie w tych okresach notowania bitcoina aż trzynaście razy nieskutecznie testowały poziom 40 tys. dol., odrzucając próbę dalszych wzrostów. Na wykresie w ramach obecnej konsolidacji dopatruje się trójkąta spadkowego lub „sofy z otomaną” (narożnikiem).

Na wpis Brandta odpowiedział między innymi popularny analityk on-chain Willy Woo, który stwierdził, że „od strony fundamentalnej te mierzenia byłyby niezwykle istotne gdybyśmy zrobili to z sofą z narożnikiem”. Willy Woo odnosił się do wyczynu spółki Elona Muska, która wysłała samochód w przestrzeń kosmiczną w 2018 roku.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin w silnym trendzie spadkowym

Wcześniej Peter Brandt ostrzegał, że część ostatnich wzrostów była jedynie korektą w ramach większego trendu niedźwiedzia. Opublikował wykres renko, który jego zdaniem jest najbardziej przydatny, gdyż obrazuje utrzymujący się trend i eliminuje krótkoterminową zmienność, taką jak np. wzrost BTC z 21 lipca.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator akcje prognozy | wiadomosci kryptowaluty | de30 | pge giełda | wykres bitcoin | comarch notowania | datawalk akcje rekomendacje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKernel rośnie o prawie 8%! Spółka planuje skup akcji własnych za 250 mln USD
Następny artykułKurs AUD/USD odbił się w górę i powrócił do rejonu 0,7398
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here