Naga MarketsCoinbase opublikowało bardzo interesujący raport. Okazuje się, że w nocy z 12 na 13 marca czasu polskiego – gdy miejsce miał krach na bitcoinie – giełda zarejestrowała rekordowe wyniki dot. handlu kryptowalutami na swojej platformie.

W czasie krachu inwestorzy niemal rzucili się na bitcoiny. Coinbase szacuje teraz, że w tym czasie obrót kryptowalutą był sześciokrotnie wyższy niż średnia, jaką firma rejestruje na codzień. Do tego zauważono trzy i pół raza większą średnią liczbę aktywnych inwestorów ze “współczynnikiem kupna” wynoszącym 69 proc.

Ethereum na Coinbase idzie śladem BTC

Niewiele gorzej sprawy wyglądały w przypadku tokenów Ether (ETH). Na tym rynku pojawiło się aż pięć razy więcej inwestorów, niż wynosi ogólna, codzienna średnia. Wolumen na ETH wzrósł aż siedem razy przy 67-procentowym współczynniku kupna.

Jakby tego było mało, wszystkie ważniejsze altcoiny łącznie odnotowały siedmiokrotny wzrost obrotów. Na tych obszarach Coinbase pojawiło się pięć razy więcej inwestorów, niż bywa tam codziennie. Giełda uwzględniła tutaj: XRP, Tezos (XTZ), Chainlink (LINK), Litecoin (LTC) i Bitcoin Cash (BCH).

Nowi klienci

Oczywiście za tym wszystkim szły i inne rekordy. Na Coinbase wpłacono aż 1,3 mld USD we fiatach i kryptowalutach, co stanowi pięciokrotność średniej tej wartości.

Co z kolei może zabrzmieć jeszcze bardziej byczo i optymistycznie dla hodlerów BTC, giełda zarejestrowała też ogromny napływ nowych klientów. Zupełnie jakby ci stali dotąd z boku rynku i tylko czekali na krach na BTC, by zacząć ponownie skupować kryptowaluty.

Coinbase pochwaliło się, że napływowi kapitału towarzyszyło podwojenie liczby rejestracji nowych użytkowników i potrojenie liczby aktywnych traderów.

Anonimowi przedstawiciele polskich giełd i kantorów, które oferują handel kryptowalutami, podali nam równie optymistyczne dane. Okazuje się, że krach z 13 marca okazał się potrzebnym rynkowi katalizatorem, który napędził na niego nowe grupy klientów i inwestorów.

Inne dane potwierdzają zaś, że w czasie krachu za dużymi zakupami stały też tzw. “wieloryby’, czyli właściciele “najgrubszych” portfeli w blockchainie BTC i ETH. To pokazuje, że bardziej doświadczeni inwestorzy skorzystali na spadkach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here